Reklama

Zmarł Marian Bąk. Wieloletni dyrektor ZST w Mielcu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmarł Marian Bąk. Wieloletni dyrektor ZST w Mielcu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę (22 maja) zmarł Marian Bąk. Był wieloletnim dyrektorem ZST oraz pełnił liczne funkcje społeczne. Miał 85 lat. Pogrzeb odbędzie się w środę (26 maja) w Bazylice Mniejszej św. Mateusza w Mielcu.

Marian Bąk urodził się 1 stycznia 1936 r. w Rzędzianowicach. Był absolwentem Technikum Mechanicznego w Mielcu, maturę zdał w 1955 r.

Studia wyższe I stopnia odbył na Politechnice Krakowskiej i uzyskał tytuł inżyniera, a następnie studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie i otrzymał stopień magistra.

Pracę zawodową rozpoczął w 1955 r. w WSK „PZL-Mielec” jako konstruktor, a następnie został kierownikiem warsztatów szkolnych.

W latach 1968-1978 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Zespołu Szkół Technicznych, a w latach 1978-1990 był dyrektorem tegoż zespołu szkół. Od 1990 r. przebywa na emeryturze.

Oprócz pracy zawodowej pełnił liczne funkcje społeczne. Był przewodniczącym kół Związku Młodzieży Wiejskiej i Ludowego Zespołu Sportowego w Rzędzianowicach oraz członkiem Zarządu FKS „Stal” Mielec (1972-1990) i mieleckiej delegatury Automobilklubu Rzeszowskiego, radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowie (1988-1990), radnym Rady Miejskiej w Mielcu i delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Rzeszowskiego (1994-1998) oraz radnym Sejmiku Samorządowego Województwa Podkarpackiego w kadencji 1998-2002.

Był jednym z inicjatorów i organizatorów wielu inwestycji i przedsięwzięć społecznych, m.in. budowy zespołu boisk w Rzędzianowicach, utworzenia Warsztatów Szkoły Przyzakładowej WSK w Mielcu, powstania Punktu Konsultacyjnego Politechniki Krakowskiej w Mielcu, budowy kompleksu obiektów Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Kazimierza Jagiellończyka i powstania filii Zasadniczej Szkoły Przyzakładowej w Pławie.

Przyczynił się także do zdobycia tytułów młodzieżowego Mistrza Techniki w Polsce przez kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych.

Odznaczony został m.in. Krzyżem Kawalerskim OOP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem 40-lecia PRL, Złotą Odznaką OHP i Srebrnym Krzyżem za Zasługi dla Obronności Kraju.

W 1985 r. został wpisany do „Księgi Zasłużonych dla Miasta Mielca”. W latach 2004-2007 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Jana Kilińskiego w Mielcu, a od 2007 r. był członkiem tej Rady.

Udzielał się także w Oddziale ZNP w Mielcu jako członek zarządu Sekcji Emerytów i Rencistów.

Pogrzeb śp. Mariana Bąka odbędzie się w środę (26 maja) o godz. 14:00 w Bazylice Mniejszej św. Mateusza w Mielcu.  Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie Ciała na Cmentarz Parafialny w Mielcu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy