Reklama

Zmarł lek. Krzysztof Kralisz. Był dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu oraz pracował w Ośrodku Zdrowia w Radomyślu Wielkim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: encyklopedia miasta Mielca

Zmarł lek. Krzysztof Kralisz. Był dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu oraz pracował w Ośrodku Zdrowia w Radomyślu Wielkim - Zdjęcie główne

Śp. Krzysztof Kralisz | foto encyklopedia miasta Mielca

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 lutego zmarł lekarz Krzysztof Kralisz. Miał 87 lat. Był między innymi dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Krzysztof Kralisz urodził się 10 października 1934 r. w Mielcu. W 1952 r. ukończył Państwową Szkołę Ogólnokształcącą Stopnia Licealnego im. S. Konarskiego w Mielcu. Po maturze w 1952 r. kształcił się w Ośrodku Szkoleniowym Sanitarno-Epidemiologicznym w Krakowie.

W latach 1957-1962 pracował w Obwodowej Przychodni Lekarskiej nr 4 w Szczecinie jako instruktor higieny, a w 1963 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. W latach 1963-1968 odbył studia w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie i otrzymał tytuł lekarza medycyny. 

Po studiach powrócił w rodzinne strony i pełnił funkcje kierownicze w: Ośrodku Zdrowia w Radomyślu Wielkim (1968-1970), Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu (1971-1972) i Ośrodku Zdrowia w Rudzie koło Radomyśla Wielkiego. 1 II 1975 r. został mianowany dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu oraz Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym i funkcje te pełnił do przejścia na emeryturę 12 XI 2002 r. 

W 1977 r. uzyskał I stopień specjalizacji z zakresu ginekologii i położnictwa, a w 1982 r. – II stopień z zakresu epidemiologii. Ukończył także szereg kursów specjalistycznych. 

W okresie kierowania Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną przyczynił się do jej rozwoju i korzystnej zmiany warunków pracy, zdecydowanej poprawy stanu sanitarnego miasta i powiatu, skutecznego zwalczania klęsk żywiołowych oraz wychowania młodych kadr medycznych w tej dziedzinie. Udzielał się w organizacjach społecznych, m.in. w Polskim Towarzystwie Lekarskim (był okresowo jego wiceprzewodniczącym w Mielcu), Polskim Towarzystwie Ginekologicznym oraz Polskim Towarzystwie Epidemiologicznym i Chorób Zakaźnych. 

W latach 90. pracował społecznie w Komisji Zdrowia i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Mielcu. Był członkiem Zarządu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu. Odznaczony został m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem 40-lecia PRL, Odznaką „Za Wzorową Pracę w Służbie Zdrowia” i Złotą Odznaką Związkową.

27 lutego zmarł lekarz Krzysztof Kralisz. Miał 87 lat. 

Źródło: Szpital Specjalistyczny w Mielcu

 

Msza Święta odbędzie się w środę 2 marca o godz. 12:30 w Kościele pw. MBNP (Osiedle). Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz Parafialny w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy