Reklama

Zmarł ks. Władysław Kiełb. Spocznie na cmentarzu w Chorzelowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.pl

Zmarł ks. Władysław Kiełb. Spocznie na cmentarzu w Chorzelowie - Zdjęcie główne

foto Pixabay.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmarł pochodzący z parafii Chorzelów śp. Ks. Władysław Kiełb, emerytowany proboszcz parafii Szczepanowice. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Chorzelowie (gm. Mielec).

Śp. ks. Władysław Kiełb zmarł 9 marca  w wieku 73 lat życia, w 45 roku kapłaństwa. Był rezydentem w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tanowie.

Urodził się 8 listopada 1949 roku w Mielcu. Pochodził z parafii Chorzelów. Egzamin dojrzałości złożył w 1972 roku w Mielcu, potem wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 28 maja 1978 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Moszczenica (od 1978 roku) oraz Szczepanowice (od 1983 roku).

W 1987 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Katarzyny PM w Kamionce Małej.

W 1991 roku został mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Szczepanowicach. Urząd ten pełnił do 10 sierpnia 2019 roku, a następnie zamieszkał w parafii Szczucin w charakterze rezydenta.

Od października 2020 roku przebywał jako rezydent w parafii Sienna, a od stycznia 2023 roku zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego ojca duchownego oraz duszpasterza apostolstwa trzeźwości w dekanacie Tarnów-Zachód, a także referenta do spraw misji w dekanacie Ujanowice.

Msza św. w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w poniedziałek (13 marca) o godz. 9.00.

Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Chorzelowie w poniedziałek (13 marca) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy