Reklama

Zmarł ks. Tadeusz Dyło, były wieloletni proboszcz parafii w Czerminie

Opublikowano: sob, 24 paź 2020 19:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę 24 października odszedł do wieczności ks. Tadeusz Dyło, emerytowany proboszcz Parafii św. Klemensa w Czerminie, który kierował parafią przez 28 lat. Zachowując ostatnią wolę ks. Tadeusza wyrażoną w testamencie, uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 27 października o godz. 12.00. W sobotę od godz. 20.00 mieszkańcy Czermina zebrali się na wspólnej modlitwie za duszę zmarłego.

27 października o godz. 11.15 będzie wprowadzenie ciała do kościoła, następnie różaniec za śp. Ks. Tadeusza i msza św. pogrzebowa o godz. 12.00, po czym ciało zostanie przewiezione do Sędziszowa Małopolskiego i złożone na cmentarzu komunalnym w rodzinnym grobowcu. 

- Zachęcamy do wspólnej modlitwy za ks. Tadeusza na nabożeństwie różańcowym w niedzielę o 15.30 i w poniedziałek o godz. 16.30. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych i ograniczeń dla uczestniczących w uroczystości pogrzebowej. Nabożeństwa różańcowe i uroczystość pogrzebowa będą transmitowane - informuje parafia w Czerminie.

W sobotę, 24 października o godzinie 20.00 przed plebanią w Czerminie miała rozpocząć się spontaniczna akcja zapalenia zniczy dla zmarłego emerytowanego proboszcza parafii pw. św. Klemensa. Jest jednak zmiana planów.

AKTUALIZACJA:

-  24 października (sobota) o godzinie 20 w kościele parafialnym będziemy wspólnie modlić się za naszego ukochanego księdza. Zamiast wspomnianego w mediach społecznościowych spotkania pod plebanią, wspólnie się pomodlimy w świątyni, a także poprzez łączność online - czytamy w komunikacie parafialnym.


Ks. Tadeusz Dyło urodził się 28 XI 1934 r. w Sędziszowie Małopolskim. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. Studiował teologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1958 r. Pracował jako wikariusz w Starym Sączu i Starym Wiśniczu oraz od 1965 r. do 1975 r. w mieleckiej Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W 1975 r. został mianowany proboszczem Parafii św. Klemensa w Czerminie k/Mielca. Przeprowadził generalny remont i restaurację zabytkowego kościoła parafialnego i kaplicy cmentarnej oraz wybudował nową plebanię w Czerminie, a także doprowadził do wybudowania kaplicy w Kawęczynie. Odznaczony RM. W 2003 r. przeszedł na emeryturę i pozostał w parafii w Czerminie jako rezydent.


 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +3 / -0

  Czermin

  Takich księży juz nie ma jakim byl ś.p. ksiądz Dylo. Przewspanialy nauczyciel i proboszcz. Odnowil kościół, skromnością zjednoczyl ludzi. Wspaniały człowiek.

 • rok temu | ocena +7 / -1

  Mielczanin

  Mój niezapomniany katecheta w podstawówce. Kapłan z prawdziwego zdarzenia. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

 • rok temu | ocena +5 / -0

  Edzo

  Przewspaniały ksiądz .jedyny na tą okolicę który rzeczywiście był księdzem z powołania .lubiłem go bo nie był pazerny , nigdy nie potrzebował luksusów i super samochodu ,wystarczył mu rower . Będę tęsknić