Reklama

Zmarł ks. Stanisław Wojcieszak. Posługiwał w powiecie mieleckim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Zmarł ks. Stanisław Wojcieszak. Posługiwał w powiecie mieleckim - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 grudnia 2021 roku, w wieku 70 lat życia, w 46 roku kapłaństwa, zmarł śp. Ks. Kanonik mgr Stanisław Wojcieszak – rezydent w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Przez kilka lat posługiwał w Przecławiu.

Urodził się 8 października 1951 roku w Słopnicach.Egzamin dojrzałości złożył w Limanowej w 1969 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Bednarczyka w dniu 1 czerwca 1975 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Tropie (1975-1977), Dębica – św. Jadwigi (1977-1982) oraz Limanowa – Matki Boskiej Bolesnej (1982-1988).

W dniu 28 czerwca 1988 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przecławiu. Z dniem 15 czerwca 1991 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej, który pełnił do 7 listopada 2008 roku.

Od 2008 roku mieszkał w charakterze rezydenta w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Msza święta pogrzebowa 22 grudnia (środa) o godz. 12.30 w kościele pw. św. Jana Pawła II w Słopnicach Dolnych, po czym ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy