Reklama

Zmarł ks. Stanisław Urbański. Posługiwał jako wikariusz w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarł ks. Stanisław Urbański. Posługiwał jako wikariusz w Mielcu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 23 grudnia 2022 roku, w wieku 72 lat życia, w 46 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Stanisław Urbański – rezydent Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

 
Urodził się 7 lutego 1950 roku w Brzesku, jako syn Karola i Magdaleny z domu Kądziołka. Pochodził z parafii Szczepanów. Egzamin dojrzałości złożył w 1969 roku w Brzesku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 6 czerwca 1976 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Nawojowa (od 24 czerwca 1976 roku), Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy (od 18 czerwca 1979 roku), Tymowa (od 26 czerwca 1984 roku) i Rzezawa (od 24 września 1986 roku).

W dniu 18 maja 1990 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jodłowej. Urząd proboszcza pełnił do sierpnia 1995 roku, a następnie podjął posługę duszpasterską w Austrii. Po powrocie z Austrii w 2015 roku, zamieszkał w parafii Szczepanów, w charakterze rezydenta. Od 16 października 2017 roku mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 25 marca 1991 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale.

Msza święta w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w środę (28 grudnia) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Szczepanowie w środę (28 grudnia) o godz. 13.00, po której ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy