Reklama

Zmarł ks. Stanisław Marczewski. Przez wiele lat związany był z Mielcem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Zmarł ks. Stanisław Marczewski. Przez wiele lat związany był z Mielcem - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 lipca 2021 roku, w wieku 74 lat, mając 48 lat kapłaństwa, zmarł śp. ks. kanonik Stanisław Marczewski. Pogrzeb będzie mieć miejsce w kościele parafialnym parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie.

Ksiądz Kanonik urodził się 7 maja 1947 roku w Wampierzowie.  Egzamin dojrzałości złożył w 1966 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 27 maja 1973 roku w Tarnowie.

 

Jako wikariusz pracował w parafiach: Zawada k. Tarnowa (od 30 sierpnia 1973 roku), Siedliska k. Bobowej (od 23 listopada 1976 roku) oraz Stary Sącz – św. Elżbiety Węgierskiej (od 18 czerwca 1979 roku). W dniu 26 sierpnia 1991 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie, który pełnił do 25 sierpnia 2017 roku, a następnie zamieszkał w Mielcu.

Ponadto pełnił obowiązki członka Rady Duszpasterskiej Diecezji Rzeszowskiej oraz kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Kolbuszowej. Za swoją gorliwą pracę duszpasterską został odznaczony następującymi godnościami kościelnymi: w 1991 r. - Expositorium Canonicale, a w 1998 r. otrzymał przywilej noszenia Rokiety i Mantoletu.

Msza święta pogrzebowa będzie mieć miejsce w kościele parafialnym parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie we czwartek (8 lipca) o godz. 12.00, po której ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Mielcu-Rzochowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy