Reklama

Zmarł ks. Ryszard Guzik. Posługiwał w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarł ks. Ryszard Guzik. Posługiwał w Mielcu  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 stycznia 2022 roku zmarł śp. Ks. Ryszard Guzik – były proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gródku koło Grybowa oraz rezydent w parafii Pasierbiec. W latach 80-tych posługiwał także w Mielcu, w parafii Ducha Świętego

Urodził się 10 lutego 1956 roku w Bielsku-Białej. Pochodził z parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. W roku 1978 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 27 maja 1984 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Wielogłowy (od 1984 roku), Mielec- Ducha Świętego (od 1986 roku), Lubcza (od 1989 roku), Tarnów – św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej (od 1992 roku) oraz Czchów (od 1996 roku).

W 1999 roku został mianowany administratorem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gródku koło Grybowa, a z dniem 21 sierpnia 2001 roku proboszczem tejże parafii. Urząd proboszcza parafii Gródek koło Grybowa sprawował do 2015 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Od 2021 roku mieszkał jako rezydent w parafii Pasierbiec.

Msza święta żałobna w kościele parafialnym parafii Gródek koło Grybowa we wtorek (4 stycznia) o godz. 14.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii Pasierbiec w środę (5 stycznia) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy