Reklama

Zmarł ks. Mateusz Szyszka pracownik Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Miał 35 lat

Opublikowano: wt, 5 maj 2020 14:59
Autor:

Zmarł ks. Mateusz Szyszka pracownik Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Miał 35 lat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 maja zmarł ks. Mateusz Szyszka. Współtworzył on portal i media społecznościowe diecezji tarnowskiej. Był głównym pomysłodawcą nowego loga portalu. Profesjonalny, kreatywny, wnikliwie obserwujący rzeczywistość. Mimo swojej choroby był pogodny i uśmiechnięty.

Ks. Mateusz Szyszka był długoletnim członkiem redakcji Portalu Diecezji Tarnowskiej. Swoją wiedzą i umiejętnościami wspierał tworzenie zasobów portalu.

- Profesjonalny, kreatywny, wnikliwie obserwujący rzeczywistość. Mimo swojej choroby pogodny i uśmiechnięty. Wierzyliśmy, że zwycięży chorobę i do nas wróci z nowym zapałem i pomysłami. Teraz wiemy już, że inna była wola Boża - napisała redakcja Portalu Diecezji Tarnowskiej.

Msza święta w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie będzie celebrowana w czwartek (7 maja) o godz. 18.00. Msza święta w kościele parafialnym parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie będzie sprawowana w piątek (8 maja) o godz. 13.30, po której będą mieć miejsce obrzędy pochówku („Stacja przy grobie”) na Cmentarzu Tarnów-Mościce o godz. 15.00. 

Ks. Mateusz Szyszka urodził się 20 lutego 1985 roku w Tarnowie. Egzamin dojrzałości złożył w 2004 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w dniu 29 maja 2010 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Muszynie (od 1 września 2010 roku). Od 2012 roku był pracownikiem Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz współtworzył portal Diecezji Tarnowskiej. Ponadto od 2014 roku należał do Zespołu Redakcyjnego Pisma Urzędowego Diecezji Tarnowskiej „Currenda”, a od 2018 roku był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.