Reklama

Zmarł ks. Marek Łabuz, były mielecki wikariusz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Parafia MBNP w Mielcu

Zmarł ks. Marek Łabuz, były mielecki wikariusz  - Zdjęcie główne

foto Parafia MBNP w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 28 sierpnia, po ciężkiej chorobie zmarł śp. ks. Marek Łabuz – proboszcz parafii pod wezwaniem św. Kazimierza w Radgoszczy. Ksiądz Łabuz był wikariuszem w parafii MBNP w Mielcu w latach 1992-1996. Msza święta na wprowadzenie Ciała zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. Św. Kazimierza w Radgoszczy we wtorek (31 sierpnia) o godz. 16.00, a Msza święta pogrzebowa w środę (1 września) o godz. 13.00, po niej Ciało śp. Księdza Marka zostanie przewiezione do Szczucina i złożone na cmentarzu parafialnym w grobowcu rodzinnym.

Ks. dr Marek Łabuz urodził się 24 kwietnia 1964 roku, pochodził z parafii Szczucin. Egzamin dojrzałości złożył w 1983 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 4 czerwca 1989 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach:

  • Tarnów – Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy (od 1989 roku),
  • Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy (od 1992 roku),
  • Uszew (od 1996 roku),
  • Tarnów – Miłosierdzia Bożego (od 1997 roku).
Z dniem 20 sierpnia 2006 roku został mianowany administratorem, a następnie z dniem 1 listopada 2007 roku proboszczem parafii pod wezwaniem św. Kazimierza w Radgoszczy.

Ponadto sprawował liczne obowiązki w dekanacie Dąbrowa Tarnowska: dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców, dekanalnego wizytatora nauki religii, notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin oraz wicedziekana.

W roku 2000 uzyskał na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie stopień naukowy doktora nauk humanistycznych z zakresu historii. Był autorem książek i artykułów z dziedziny historii Kościoła i teologii.

Msza święta na wprowadzenie ciała zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. Św. Kazimierza w Radgoszczy we wtorek (31 sierpnia) o godz. 16.00, a Msza święta pogrzebowa w środę (1 września) o godz. 13.00, po niej ciało śp. Księdza Marka zostanie przewiezione do Szczucina i złożone na cmentarzu parafialnym w grobowcu rodzinnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy