Reklama

Zmarł Józef Grzesik. Był legendą mieleckiej "Solidarności"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmarł Józef Grzesik. Był legendą mieleckiej "Solidarności" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie żyje Józef Grzesik, który przez wiele lat przewodniczył NSZZ „Solidarność” w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Miał zaledwie 60 lat.

Józef Grzesik urodził się 20 kwietnia 1961 r. w Bratkowicach (woj. rzeszowskie). Do Mielca przybył w 1979 r.

Był absolwentem Technikum Mechanicznego w Mielcu, maturę zdał w 1981 r. W latach szkolnych należał do ZHP i uczestniczył w obozach harcerskich. W latach 1976-1982 trenował biegi średnie kolejno w klubach: Resovia, Stal Mielec i LKS Tęcza Mielec. Zdobył m.in. mistrzostwo województwa rzeszowskiego w biegach przełajowych juniorów.

Po maturze został zatrudniony w OBR SK „PZL-Mielec” jako spawacz, a w 1996 r. awansował na stanowisko mistrza w Zakładzie Lotniczym.

Do NSZZ „Solidarność” zapisał się w 1981 r. W latach 90. pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Wydziałowej „Solidarności”, a następnie był członkiem Komisji Międzyzakładowej „Solidarności” WSK „PZL- Mielec”. W 1998 r. wybrany został przewodniczącym Komisji Zakładowej „Solidarności” Zakładu Lotniczego, a po upadłości tegoż Zakładu i powstaniu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu – przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej „Solidarności” Polskich Zakładów Lotniczych. Pełni także funkcje: członka Zarządu Regionu „Solidarności” w Rzeszowie (od 1995 r.), delegata na WZD Regionu Rzeszowskiego, członka Sekcji Krajowej Przemysłu Lotniczego i delegata na Krajowy Zjazd Delegatów.

W 1998 r. został wybrany radnym do Rady Miejskiej w Mielcu na kadencję 1998-2002.

Uroczystości pogrzebowe śp. Józefa Grzesika odbędą się w dniu 4 marca 2021 r.( czwartek ) o godz. 13 w kościele pw. Ducha Św. w Mielcu na osiedlu Borek. Urna z prochami spocznie na cmentarzu w Borkach Nizińskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy