Reklama

Zmarł Jan Rogóż, emerytowany nauczyciel i wicedyrektor ZST w Mielcu

Opublikowano: sob, 17 paź 2020 19:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 października zmarł ś. p. mgr inż. Jan Rogóż - emerytowany nauczyciel, były wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Przeżył 96 lat. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką, "Za Zasługi dla Rozwoju Przemysłu Maszynowego” oraz wyróżniony tytułem profesora oświaty.

- W zmarłym tracimy wspaniałego wychowawcę młodzieży, oddanego pracy pedagogicznej nauczyciela, uczynnego i życzliwego Współpracownika - zawiadamia dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Różaniec za duszę Ś.P. Jana Rogóża zostanie odmówiony w Domu Pogrzebowym „EDEN” 19 października o godz. 10.00. Wyprowadzenie ciała z Domu Pogrzebowego „EDEN” ul. Wolności 42A w Mielcu nastąpi 19 października 2020 r. (poniedziałek) o godzinie 10.45 do Bazyliki Mniejszej  p.w. Św. Mateusza. Msza Święta pogrzebowa odprawiona zostanie o godz. 11.00. Po nabożeństwie żałobnym nastąpi odprowadzenie ciała na Cmentarz Komunalny w Mielcu.


Jan Rogóż urodził się w 1924 r. w Borzęcinie, pow. brzeski. Od 1930 r. mieszkał z rodzicami w Chorzelowie koło Mielca. W 1937 r. ukończył szkołę powszechną w Mielcu. Obawiając się wywiezienia na przymusowe roboty do III Rzeszy, podjął pracę w Flugzeugwerk Mielec (zakłady lotnicze).

W lipcu 1944 r. został wraz z rodziną przesiedlony w okolice rodzinnych stron nad Dunajcem. Po wyzwoleniu spod okupacji hitlerowskiej powrócił do pracy w mieleckiej wytwórni samolotów. 1 marca 1954 r. został zatrudniony w Zawodowej Szkole Metalowej MPM jako kierownik biura warsztatów szkolnych. Pracował także jako technolog i nauczyciel przedmiotów zawodowych.

W 1967 r. ukończył studia na Politechnice Krakowskiej i otrzymał tytuł inżyniera mechanika, a w 1974 r. po odbyciu studiów pedagogicznych w WSP Rzeszów uzyskał tytuł magistra mechaniki. Od 1973 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.


W 1983 r. przeszedł na emeryturę. Wyróżniony m.in.: Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką ZNP i Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Rozwoju Przemysłu Maszynowego” oraz tytułem profesora oświaty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.