Reklama

Zmarł Jan Myjak. Był Przewodniczącym Rady Gminy Czermin i prezesem OSP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarł Jan Myjak. Był Przewodniczącym Rady Gminy Czermin i prezesem OSP - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmarł Jan Myjak. Był Przewodniczącym Rady Gminy w Czerminie, Prezesem OSP Czermin oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Czerminie.

Jan Myjak urodził się 10 marca 1964 w Borowej. Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Zespole Szkół Technicznych im. J. Krasickiego w Mielcu (1982 r.) oraz kursy zawodowe. W latach 1979-1986 pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Mielec i w tym czasie odbył służbę wojskową. W 1986 r. przeszedł do Spółdzielni Usług Rolniczych w Czerminie, a od 1991 r. prowadził własne gospodarstwo rolne.

Od wielu lat aktywnie działał w samorządzie gminnym i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Jako radny (nieprzerwanie od 1990 r.) był członkiem Zarządu Gminy Czermin (1990-2002, 3 kadencje), przewodniczącym Komisji Budżetowej (2002-2014, 3 kadencje), przewodniczącym Komisji Rewizyjnej (2014-2018), a od 2018 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy Czermin.

Był jednym z nielicznych samorządowców w powiecie mieleckim, wybieranym  nieprzerwanie w wolnych wyborach do odrodzonego samorządu terytorialnego od 1990 r. do obecnego czasu. Ponadto od wielu lat był wybierany do Rady Sołeckiej w Czerminie.

Do OSP w Czerminie wstąpił w 1980 r. Po wyróżniającej się działalności został wybrany w 2009 r. na prezesa OSP Czermin, a w 2016 r. na prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Czerminie i obie funkcje pełnił nieprzerwanie do 2022r.  W 2016 r. został wybrany na członka Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu.

Podczas pełnienia funkcji gminnych znacząco przyczynił się do zrealizowania wielu ważnych przedsięwzięć, m.in. budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Czerminie, gazyfikacji, telefonizacji, kanalizacji, budowy oczyszczalni ścieków, chodników, dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Czermin. Pracował przy przebudowie Grobu Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Czerminie i nadbudowie Domu Strażaka w Czerminie.

Jako gminny szef OSP był jednym z głównych koordynatorów akcji przeciwpowodziowych i usuwania skutków powodzi w 1997 r., 2010 r.  i 2019 r. Przyczynił się też do zakupu nowych samochodów strażackich dla OSP Czermin. Wyróżniony m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym Znakiem Związku OSP RP, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa (2 razy), Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa Medalem za Ofiarność i Odwagę oraz Odznaką Wzorowy Strażak.

      Msza Święta pogrzebowa za duszę śp. Jana Myjaka odbędzie się w kościele parafialnym w Czerminie w dniu 8 kwietnia 2022 r. o godz. 12.00

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy