Reklama

Zmarł Jan Mycek, długoletni naczelnik Urzędu Skarbowego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmarł Jan Mycek, długoletni naczelnik Urzędu Skarbowego - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 sierpnia zmarł Jan Mycek, długoletni Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mielcu, radny Gminnej Rady Narodowej i Rady Gminy w Padwi Narodowej, społecznik.

Jan Mycek urodził się 4 grudnia 1937 r. w Pierzchnem koło Padwi Narodowej. Był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego Nr 26 w Mielcu (później I LO im. S. Konarskiego), maturę zdał w 1955 r. W 1957 r. podjął pracę w Przedsiębiorstwie Budownictwa Miejskiego w Mielcu, ale w listopadzie tego roku został powołany do zasadniczej służby wojskowej i odbył ją w kompanii łączności w Siedlcach. W 1960 r. został zatrudniony w Wydziale Finansowym Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Mielcu, a od 1962 r. przeniesiono go do Wydziału Organizacyjno-Prawnego, gdzie pełnił kolejno funkcje: inspektora, kierownika referatu i kierownika Wydziału. Ukończył Technikum Mechaniczne MPC, Zawodowe Studium Administracyjne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i w 1969 r. uzyskał tytuł magistra administracji.

W grudniu 1972 r. powierzono mu funkcję sekretarza Prezydium PRN w Mielcu, a w1973 r. został mianowany dyrektorem Biura Powiatowej Rady Narodowej w Mielcu.

W związku z likwidacją powiatów, od 1 czerwca 1975 r. przeszedł do pracy w Urzędzie Miejskim w Mielcu na stanowisku kierownika Wydziału Ogólnego, a od 1976 r. do 1982 r. pracował jako kierownik Wydziału Finansowego.

W 1983 r. został mianowany na stanowisko naczelnika nowo utworzonego Urzędu Skarbowego w Mielcu i funkcję tę pełnił nieprzerwanie do przejścia na emeryturę w 2003 r.

Wiele czasu poświęcał pracy społecznej. Przez 20 lat pracował w Kolegium ds. Wykroczeń jako członek, a następnie przewodniczący. Dwie kadencje przewodniczył Radzie Zakładowej ZZPPiS przy Urzędzie Miejskim w Mielcu.

Od 1988 r. nieprzerwanie do 2014 r. był wybierany z listy PSL na radnego Rady Gminy w Padwi Narodowej, a od 1994 r. do 2014 r. pełnił funkcję przewodniczącego tejże Rady (pięć kadencji).

Wyróżniony został m.in.: Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalami 30-lecia i 40-lecia Polski Ludowej, Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Odznaką „Zasłużony Pracownik Państwowy” i Srebrną Odznaką „Za Zasługi dla Finansów”. W 2018 r. Rada Gminy Padew Narodowa przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Padew Narodowa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 24 sierpnia 2022 r. o godz. 9:30 w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego z Padwy, gdzie zostanie odprawiony Różaniec.

Msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Antoniego z Padwy rozpocznie się o godz. 10:00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy