Reklama

Zmarł Jacek Bąk założyciel i współwłaściciel mieleckiej firmy AUTOPART

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: AUTOPART

Zmarł Jacek Bąk założyciel i współwłaściciel mieleckiej firmy AUTOPART - Zdjęcie główne

śp. Jacek Bąk, założyciel mieleckiej firmy AUTOPART | foto AUTOPART

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w piątek, 12 sierpnia odszedł śp. Jacek Bąk założyciel i współwłaściciel mieleckiej firmy AUTOPART. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się we wtorek 16 sierpnia w Mielcu.

Odszedł Jacek Bąk, Prezes Zarządu firmy PPUH  AUTOPART Jacek Bąk Sp z o.o. oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej AUTOPART SA.

Jacek Bąk z zawodu był inżynierem mechanikiem. Ukończył studia na kierunku Technologia i Budowa Maszyn na Politechnice Krakowskiej. Karierę zawodową rozpoczął w Ośrodku Badawczo -Rozwojowym WSK PZL Mielec gdzie pracował jako konstruktor. W 1982 roku założył własne przedsiębiorstwo które obecnie zalicza się do czołowych producentów akumulatorów w UE. Jacek Bąk był wizjonerem obdarzonym niezwykłą intuicją biznesową, człowiekiem, który słowo „rozwój” odmieniał przez wszystkie przypadki i nauczył tej filozofii wszystkich z którymi pracował. Z Mielcem związany był przez całe swoje życie, pomagał i wspierał liczne projekty, organizacje i instytucje. 

W 2000 roku został wybrany Mielczaninem Roku a 19 lat później otrzymał od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medal za Długoletnią Służbę przyznawany za wybitne osiągnięcia na arenie działalności zawodowej. Jacek Bąk był jednym z inicjatorów i sygnatariuszy powstania Stowarzyszenia Producentów i Importerów Akumulatorów i Baterii w Polsce. Przez wiele lat aktywnie działał jako członek zarządu tego Stowarzyszenia. Współpracował z uczelniami i instytutami naukowymi - w tym z Komitetem Badań Naukowych i Radą Naukową Centralnego Laboratorium Akumulatorów i Ogniw. 

- Dążył do rozwoju kompetencji swoich pracowników motywując ich do stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wiedzę techniczną zdobywał m.in. podczas licznych podróży zagranicznych gdzie zapoznawał się z nowatorskimi rozwiązaniami produkcyjnymi i technologicznymi. Jego ambicją było aby park maszynowy AUTOPART był najwyższej jakości i pochodził od najlepszych producentów na świecie. Obecnie AUTOPART jest nowoczesną firmą, która stosuje rozwiązania i wysokie standardy we wszystkich obszarach aktywności zawodowej. Akumulatory AUTOPART cieszą się dobrą renomą na rynku i są sprzedawane do około 50 krajów z różnych regionów świata. Jacek Bąk był wspaniałym mężem, ojcem i dziadkiem. Od 40-tu lat z sukcesem prowadził firmę angażując w jej rozwój i funkcjonowanie członków swojej rodziny. Dzięki takim działaniom, doświadczeniu oraz wysokim kwalifikacjom Zarządu obu spółek wchodzących w skład grupy AUTOPART, zapewniona jest kontynuacja działalności firm na dotychczasowych zasadach - czytamy w komunikacie firmy AUTOPART

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy