reklama

Zmarł Edward Michocki. Był pierwszym redaktorem naczelnym tygodnika Korso

Opublikowano:
Autor:

Zmarł Edward Michocki. Był pierwszym redaktorem naczelnym tygodnika Korso - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościDziś dotarła do nas smutna informacja. Zmarł Edward Michocki - w 1991 r. był współzałożycielem, pomysłodawcą nazwy i pierwszym redaktorem naczelnym Tygodnika „Korso”
reklama

Michocki Edward  urodzonił się w 1952 r. Do Mielca przybył na początku lat. 70 i został zatrudniony w WSK Mielec jako konstruktor. Ponadto udzielał się społecznie, m.in. był członkiem zespołu teatralnego przy Zakładowym Domu Kultury WSK Mielec. Od 1988 r. pracował w „Głosie Załogi”, a od 1990 r. w „Głosie Mieleckim” jako redaktor.

W 1991 r. był współzałożycielem, pomysłodawcą nazwy i pierwszym redaktorem naczelnym Tygodnika „Korso” w Mielcu (1991-1994) oraz autorem wielu artykułów.

"Redaktorem naczelnym został Edward Michocki. I to on stwierdził, że od dawna ma tytuł dla gazety. Chciał, żeby nazywała się ona "Korso". Tłumaczył, że słowo pochodzące z języka włoskiego – corso – to główna ulica w mieście. Miejsce, gdzie koncentruje się życie danej społeczności, gdzie dzieją się najważniejsze wydarzenia miasta. W Mielcu takim korso była przed wojną ulica Mickiewicza. Gazeta dzięki temu ma być miejscem, gdzie skupiać się będą wszystkie najważniejsze informacje z dziejów miasta i regionu."

reklama

Edward Michocki przygotował pierwszą dokumentację mieleckich „Katyńczyków” i był jednym z twórców „Ściany Katyńskiej” przy kościele pw. św. Mateusza w Mielcu. Od 1999 r. pracował w Urzędzie Miejskim w Mielcu, m.in. w Biurze Promocji i Informacji. Był twórcą i długoletnim redaktorem pierwszej strony internetowej Urzędu Miejskiego w Mielcu: www.mielec.pl. Opracował wiele materiałów promujących miasto Mielec, m.in. plany miasta i artykuły w wydawnictwie „Mielczanin”. Jego główną pasją przez lata była historia.

Był autorem lub współautorem książek: WSK „PZL Mielec” 1938-1988 (współautor, Mielec 1988),  Koleją do Mielca (Kraków – Mielec 1999), Suplement  do wystawy dokumentalno-historycznej w 55. rocznicę tragedii katyńskiej Katyń 1940 (Mielec 1995), 17. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej (Łańcut – Rzeszów 2012) oraz kilkudziesięciu artykułów i innych publikacji historycznych związanych głównie z Mielcem i powiatem mieleckim. Wyróżniony Medalem „Pro Memoria”.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama