Reklama

Zmarł były dyrektor OBR SK Mielec, były dyrektor PZL Mielec mgr inż. Stanisław Wójtowicz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarł były dyrektor OBR SK Mielec, były dyrektor PZL Mielec mgr inż. Stanisław Wójtowicz - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W wieku 77 lat zmarł Stanisław Wójtowicz, wieloletni niezwykle zasłużony pracownik Zakładów Lotniczych w Mielcu, były dyrektor Ośrodka Badawczo -Rozwojowego, I zastępca WSK „PZL_MIELEC” dyrektor Zakładu Lotniczego a od IV 2003 r. do III 2004 prezes Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych Sp z o o. Organizował też od podstaw placówkę BIG BANK S.A. w Mielcu, oraz firmę „Atlantis Mielec” Sp. z o.o. Kierował nią jako prezes zarządu i dyrektor generalny.

Stanisław Wójtowicz poza pracą zawodową wiele czasu poświęcał pracy społecznej. W latach 1993-1996 był prezesem FKS „PZL-Stal” Mielec, a w latach 1996-1998 – prezesem Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa w Mielcu. Ponadto był członkiem Krajowej Rady Lotnictwa oraz członkiem Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” w Mielcu.

- Pozostanie po nim także cząstka lotniczej pracy w naszych samolotach. Szum ich silników i smugi na niebie będą przypominały o pozostawionej tutaj na ziemi jego pracy. Będzie długo w naszej pamięci i w sercach, rzeczowy, życzliwy i przyjazny dla wszystkich- podkreśla Zarząd Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa „PROMLOT”, SIMP  oraz  Organizacje Pozarządowe Ziemi Mieleckiej

Wyróżniony m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Srebrną i Złotą Odznaką SIMP.

- Będzie długo w naszej pamięci i w sercach, rzeczowy, życzliwy i przyjazny dla wszystkich. Rodzinie Zmarłego,  oraz licznemu gronu znajomych, kolegów i przyjaciół składamy najszczersze kondolencje. Śp. Stanisław Wójtowicz pozostanie na zawsze w naszej, jakże wdzięcznej Jemu, pamięci. Żegnaj Drogi Staszku ! – przekazał Zarząd Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa „PROMLOT”, SIMP  oraz Organizacje Pozarządowe Ziemi Mieleckiej.

Msza Święta Żałobna przy prochach zmarłego zostanie odprawiona w piątek, 20 stycznia o godzinie 13.00 w Kaplicy przy ul. Powstańców 48, na Cmentarzu Batowickim w Krakowie.

Stanisław Wójtowicz, urodzony 6 X 1945 r. w Bełżycach, woj. lubelskie, syn Antoniego i Marianny z domu Wójtowicz. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Bełżycach, maturę zdał w 1963 r. Studiował na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej i w 1971 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera mechanika. W latach 1971–1990 pracował w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym SK w Mielcu na stanowiskach: starszego konstruktora, kierownika sekcji, kierownika działu, kierownika Biura Konstrukcyjnego i głównego specjalisty ds. konstrukcji. W tym czasie uczestniczył w przygotowaniu i uruchamianiu produkcji samolotów, a za szereg rozwiązań konstrukcyjnych i 6 patentów uzyskał w 1976 r. specjalizację zawodową I stopnia.

Od V 1990 r. do III 1993 r. pełnił funkcję dyrektora OBR i przeprowadził jego restrukturyzację. W marcu 1993 r. został mianowany I zastępcą dyrektora WSK „PZL-Mielec”, a w październiku tego roku – dyrektorem Zakładu Lotniczego. W latach 1994–1996 był szefem Programu „Vector”. W maju 1996 r. objął stanowisko kierownika placówki BIG BANK S.A. w Mielcu, zorganizował ją od podstaw i rozpoczął funkcjonowanie na terenie SSE „EURO-PARK MIELEC”. W tym czasie ukończył szereg kursów specjalistycznych z zakresu zarządzania firmą.

W marcu 1998 r. podjął się zorganizowania od podstaw funkcjonowania firmy „Atlantis Mielec” Sp. z o.o. Kierował nią jako prezes zarządu i dyrektor generalny do X 2000 r., a następnie był przewodniczącym Rady Nadzorczej tej firmy (XI 2000 r. – III 2002 r.). Po epizodzie w firmie „Budimex” Rzeszów S.A. (prezes zarządu spółki zależnej I – V 2001) powierzono mu funkcję prezesa Zarządu Zakładów Sprzętu Motoryzacyjnego „POLMO” Sp. z o.o. w Gorlicach (VI 2001 – VI 2003). Od IV 2003 r. do III 2004 pełnił funkcję prezesa Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o.

W styczniu 2006 r. został koordynatorem projektu „Nowa jakość w zarządzaniu firmą” realizowanego przez CKPiDN w Mielcu i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego UE. Poza pracą zawodową wiele czasu poświęcał pracy społecznej. W latach 1993-1996 był prezesem FKS „PZL-Stal” Mielec, a w latach 1996-1998 – prezesem Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa w Mielcu. Ponadto był członkiem Krajowej Rady Lotnictwa oraz członkiem Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” w Mielcu.

Ukończył kurs szybowcowy III klasy. Wyróżniony m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Srebrną i Złotą Odznaką SIMP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy