Reklama

Zmarł Artur Olchawa. Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek z Radomyśla Wielkiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Artur Olchawa

Zmarł Artur Olchawa. Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek z Radomyśla Wielkiego - Zdjęcie główne

archiwum Korso | foto Artur Olchawa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek (18 lutego) zmarł Artur Olchawa. Był dyrektorem Samorządowego Centrum Kultury w Radomyślu Wielkim. Od wielu lat przygotowywał uzdolnione wokalnie dzieci do konkursów, wielokrotnie nagradzanych.

Artur Olchawa urodził się 12 stycznia 1972 r. w Żaganiu. Absolwent Liceum im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku, maturę zdał w 1991 r. Ukończył także Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Przeworsku. Studia muzyczne odbył w Metropolitalnym Studium Organistowskim w Przemyślu (1995) i magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie — Katedra Wychowania Muzycznego (1996).

W 1996 r. podjął pracę w Towarzystwie Śpiewaczym „Melodia” w Mielcu jako dyrygent chóru męskiego i kierownik Ogniska Muzycznego. Z chórem męskim „Melodia” występował wielokrotnie w kraju i za granicą, odnosząc szereg sukcesów, m.in. na Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie. Przygotował chór „Melodia” do udziału w kilku operach S. Moniuszki, wystawionych przez zespoły z Dębicy i Mielca pod kierunkiem Pawła Adamka.

Ponadto jako nauczyciel wychowania muzycznego pracował w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu, a od 1997 r. – w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu.

Wyszukiwał i przygotowywał uzdolnione wokalnie dzieci i młodzież do konkursów i przeglądów, wielokrotnie z sukcesami. Organizował koncerty i występy dla dzieci i młodzieży.

Od 20008 pełnił funkcję dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Wyróżniony m.in. Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz specjalnym dyplomem mera miasta Mukaczewa (Ukraina) za współpracę międzynarodową w dziedzinie muzyki chóralnej. 

Zmarł 18 lutego.

 

Msza pogrzebowa odbędzie się 21 lutego w Kaplicy Cmentarnej w Radomyślu Wielkim. Po mszy żałobnej ciało spocznie na cmentarzu w Radomyślu Wielkim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy