Reklama

Złapany na gorącym uczynku

Opublikowano:
Autor:

Złapany na gorącym uczynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali obywatela Ukrainy, który składował na posesji ponad 3,2 tys. paczek papierosów. Twierdził, że miał zamiar odsprzedać je z większym zyskiem przewożąc na zachód Polski.

W dniu 25 maja, funkcjonariusze SG z Placówki w Korczowej ujawnili jak na jednej z posesji w Korczowej mężczyzna przenosił z pojazdu, którym przyjechał do budynku gospodarczego znaczne ilości papierosów.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze dokonali przeszukania posesji przy wykorzystaniu psa służbowego „ARIS”.

Łącznie ujawniono tam ponad 3,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych  akcyzy. Również, przeszukano pojazd  gdzie dodatkowo znaleziono ukryte 160 paczek.

Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 48 tys. zł.

Do kontrabandy przyznał się obywatel Ukrainy, kierowca pojazdu. Tłumaczył, że papierosy skupował od swoich rodaków na pobliskich bazarach, a następnie miał zamiar drożej sprzedać je na zachodzie Polski.

W trakcie prowadzonych przez Straż Graniczną czynności służbowych, okazało się , że ob. Ukrainy przebywał na terytorium RP w celu innym niż deklarowany, stąd otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu i zakaz wjazdu do Polski przez najbliższy rok.

 Od początku bieżącego roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie ponad 54 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości 763 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE