Reklama

Zespół z Mielca wygrał konkurs programowania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PZL Mielec

Zespół z Mielca wygrał konkurs programowania - Zdjęcie główne

Duży sukces uczniów mieleckiego II LO | foto PZL Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 zespołów ze szkół średnich z Mielca, Rzeszowa, Kolbuszowej, Leżajska, Dębicy i Tarnowa wzięło udział w trzeciej edycji konkursu programowania Code Quest w Polsce. Gospodarzem zawodów były Polskie Zakłady Lotnicze, należące do koncernu Lockheed Martin. Z powodu pandemii COVID-19 zawody, po raz pierwszy odbyły się wirtualnie. Wygrała młodzież z II LO w Mielcu.

Tegorocznym zwycięzcą w kategorii podstawowej została drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. Zwycięstwo w grupie zaawansowanej przypadło drużynie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie. 

Code Quest jest międzynarodowym, corocznym konkursem programowania, w którym zespoły składające się z 2-3 uczniów pracują przez maksymalnie 2,5 godziny nad rozwiązaniem zestawu zadań przy wykorzystaniu jednego z języków programowania JAVA, Python, VB.net, C# oraz C++. Zestaw zadań składa się z 30 pytań opracowanych przez programistów i inżynierów Lockheed Martin, a drużyny rywalizują w dwóch kategoriach – podstawowej i zaawansowanej.

Konkurs został zainicjowany w 2012 roku w jednym z amerykańskich oddziałów Lockheed Martin i bardzo szybko zyskał na popularności.

Code Quest ma na celu zachęcanie młodych ludzi do zainteresowania się kierunkami związanymi z naukami ścisłymi, technologią, inżynierią i matematyką. Cieszę się, że z roku na rok zyskuje na popularności w Polsce.  W 2019 roku, pierwszym w którym organizowaliśmy konkurs, mieliśmy 18 uczestniczących drużyn. W bieżącym, mimo wyzwań spowodowanych Covid-19, konkursem zainteresowaliśmy 30 drużyn. To niezwykle istotne w kontekście wyzwań, jakie stawia coraz bardziej wyspecjalizowany rynek pracy – powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec.

W tegorocznej edycji Code Quest wzięło udział ponad 1400 studentów reprezentujących prawie 600 zespołów. Wydarzenie odbywało się w piętnastu lokalizacjach Lockheed Martin na całym świecie, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Polsce i Australii.

Rozwój edukacji w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) ma kluczowe znaczenie dla Lockheed Martin na całym świecie. Dla przemysłu ważne jest, aby wspierać edukację młodych ludzi w tych dziedzinach. W Polsce, krajowy sektor inżynieryjny będzie zależał od wysoko wykwalifikowanych i uzdolnionych technicznie pracowników, a Lockheed Martin jest zaangażowany we wspieranie tej pracy. – powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.lockheedmartin.com. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy