reklama
reklama

Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” na zgrupowaniu w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SOKiS Chorzelów

Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” na zgrupowaniu w Łowiczu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
14
zdjęć

"Chorzelowiacy" na zgrupowaniu w Łowiczu. | foto SOKiS Chorzelów

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościPobyt na zgrupowaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” w Łowiczu to idealna okazja poznania tradycji i stylu jaki z ochotą zaprezentują w nowym sezonie tancerze. Wyjazd do Łowicza to świetne połączenie, przyjemnego z pożytecznym.
reklama

W piękny, słoneczny, dość mocno odczuwalny temperaturą  weekend  Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” miał okazję zwiedzać malownicze zakątki Łowicza. Właśnie tam  wybrali się na zgrupowanie  taneczno-edukacyjnego  przygotowujące zespół do nowego sezonu artystycznego. 

Region łowicki jest jednym z bardziej znanych zakątków na etnograficznej mapie Polski, a to za sprawą zarówno tańców: wesołego oberka, kujona, chodzonego, klapoka, polki jak i zwyczajów, gwary i strojów ludowych, które są niezwykle charakterystyczne i popularne. 

reklama

Łowickie stroje w swojej garderobie posiada również ZPiT „Chorzelowiacy”, który właśnie ten region w najbliższym czasie w nowym programie artystycznym, planuje przybliżyć mieszkańcom naszych okolic. 
Wycieczka była więc doskonałą okazją do poczucia klimatu miejsca, w którym folklor jest niezwykle głęboko zakorzeniony, szanowany i przekazywany na kolejne pokolenia. 

Dzięki zaprzyjaźnionej przewodnik, hafciarce i sekretarzu Zarządu Głównego STL Annie Staniszewskiej   tancerze, soliści i muzycy mogli spotkać się z lokalnym zespołem folklorystyczny, zwiedzić Muzeum w Łowiczu, Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie oraz Pałac Radziwiłów w Nieborowie. Artyści wzięli również udział w warsztatach garncarskich, haftu oraz wycinanek łowickich.

reklama

Taka „żywa” lekcja etnografii i tak duża dawka wiedzy gwarantuję, że przygotowywany program będzie wierny oraz odzwierciedlający niezwykle malowniczy i bogaty kulturowo region naszej Ojczyzny.  

Zadanie współfinasowane było ze środków Gminnej Komisji ds. Profilaktyki. 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama