Reklama

Zebrania wiejskie w gminie Tuszów Narodowy [HARMONOGRAM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Zebrania wiejskie w gminie Tuszów Narodowy [HARMONOGRAM] - Zdjęcie główne

Do końca września zebranie odbędą się w każdej miejscowości. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wrześniu w gminie Tuszów Narodowy zostaną zorganizowane zebrania wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego. Takie spotkania zostały zaplanowane w każdej miejscowości. Publikujemy harmonogram spotkań.

Do końca września muszą zostać zorganizowane zebrania wiejskie aby podjąć uchwały o podziale wyodrębnionego dla poszczególnych sołectw funduszu sołeckiego.

Poniżej przedstawiony został harmonogram zebrań zaplanowanych w gminie Tuszów Narodowy, obsługiwanych przez pracowników urzędu gminy oraz kwoty funduszu przypadające każdemu sołectwu do podziału.

Na jakie zadania można przeznaczyć fundusz sołecki?

 

Zgodnie z ustawą o funduszu sołeckim mieszkańcy na zebraniu wiejskim poprzez przegłosowanie wyodrębnione środki funduszu sołeckiego mogą przeznaczyć wyłącznie na zadania własne gminy.

Zobacz harmonogram spotkań:

harmonogram spotkań

Wyszczególnienie możliwych inwestycji:

Są to w szczególności sprawy: ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody, gospodarki wodnej, gminnych dróg, mostów, placów, organizacji ruchu drogowego, wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i usuwania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz, lokalnego transportu zbiorowego, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, w tym ośrodków i zakładów opiekuńczych, gminnego budownictwa mieszkaniowego, edukacji publicznej, kultury, w tym bibliotek gminnych i innych placówek upowszechniania kultury, kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych, targowisk i hal targowych, zieleni gminnej i zadrzewień, cmentarzy gminnych,

Pieniądze mogą być także przeznaczone na inwestycje porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych, polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej, wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej, promocji gminy, współpracy z organizacjami pozarządowymi, współpracy ze społecznościami lokalnymi regionalnymi innych państw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy