Reklama

Zbliżają się dożynki powiatu mieleckiego

Opublikowano:
Autor:

Zbliżają się dożynki powiatu mieleckiego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne święto plonów w powiecie mieleckim odbędzie się w niedzielę, 4 września 2016 r., a centrum wydarzeń będą tereny zielone przy ul. Rzecznej.

Tradycyjnie, uroczystości dożynkowe w powiecie mieleckim, których organizatorem jest Starostwo Powiatowe rozpocznie o godz. 14.00 msza św. dziękczynna w intencji rolników powiatu mieleckiego w Bazylice Mniejszej pw. Mateusza ap. ew. w Mielcu. O godzinie 15-tej Orkiestra Dęta poprowadzi korowód dożynkowy, który przejdzie ul. Rzeczną na tereny zielone przy bulwarach mieleckich. To właśnie tu nastąpi oficjalne otwarcie Dożynek powiatu mieleckiego.

Po części obrzędowej rozstrzygnięta zostanie XIV edycja konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Wzorem lat ubiegłych Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz ze Starostwem Powiatowym wspólnie nagrodzą wyróżnione gospodarstwa, doceniając tym samym wkład rolników i ich rodzin na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w rolnictwie. 

Podczas uroczystości dożynkowych zostaną wręczone także cztery odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”, które Minister Rolnictwa i Rozwoju przyznaje nauczycielom zawodów rolniczych. 
Ponadto, przy stoiskach wystawienniczych, jak i na scenie zaprezentują się wszystkie gminy powiatu mieleckiego. Nie zabraknie też degustacji tradycyjnych potraw, rękodzieła, konkursów i zabaw.  Nieodzownym elementem będzie także cały wachlarz atrakcji dla dzieci. 

Tegoroczne dożynki uświetni koncert zespołu AN DREO & KARINA. To jedyny duet w Europie śpiewający na żywo największe przeboje Al Bano & Romina Power. Od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. W ich repertuarze znajdują się największe przeboje słynnego włoskiego małżeństwa m.in.: „Felicita”, „Ci sara”, „Volare”, „Sempre, Sempre”, „Tu soltanto Tu” i wiele innych, oraz własne kompozycje w języku włoskim.

Imprezę, która potrwa do północy, zakończy zabawa taneczna z zespołem Zodiak. 

- Dożynki są przede wszystkim świętem ludzi pracujących na roli, gdyż to z ich trudu korzystamy wszyscy. Jesteśmy winni wszystkim rolnikom wdzięczność i szacunek. Już 4 września będziemy mieć szansę to okazać, podziękować za wysiłek i wielkie zaangażowanie. Zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu mieleckiego do wspólnego świętowania – zachęca starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE