Reklama

Zawirowania w starostwie - Czyli kto przejmie władzę? [NASZ RAPORT]

Opublikowano:
Autor:

Zawirowania w starostwie - Czyli kto przejmie władzę? [NASZ RAPORT] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszyscy czekaliśmy na ostateczne rozstrzygnięcie wyborów prezydenckich w Mielcu. Od ich wyników sporo zależy w układzie sił w mieście. W powiecie zapewne także. Z tworzeniem potencjalnych koalicji wszyscy czekali na wybory prezydenckie.

Nowego prezydenta Mielca już znamy, został nim Jacek Wiśniewski z Komitetu Wyborczego Razem dla Ziemi Mieleckiej. Ten sam komitet wprowadził do powiatu 9 radnych. Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentowane przez 12 radnych. Do rady powiatu weszły także cztery osoby reprezentujące KWW Nasz Mielec.

Czy wynik prezydenckich wyborów w mieście będzie zachętą do przejęcia władzy w powiecie? W przypadku braku porozumienia przedstawicieli PiS-u z KWW Nasz Mielec zapewne tak się stanie. W kuluarach pojawiła się nawet giełda nazwisk dotycząca starosty, na której poważnie mówi się o kandydaturze Andrzeja Bryły z KWW Nasz Mielec.

Pierwsze spotkanie nowo wybranej rady już za nami. Dwudziestu pięciu radnych 29 października odebrało zaświadczenia o wyborze na członków Rady Powiatu Mieleckiego. Ich kadencja potrwa kolejne pięć lat - do 2023 roku.

Zaświadczenia o uzyskaniu przez kandydatów mandatu nowym radnym wręczył – zgodnie z zapisami Kodeksu wyborczego – przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej w Mielcu Marian Rżany.

To już nowo uformowana rada zdecyduje o kształcie zarządu oraz o wyborze starosty. Zgodnie z ustawą starostę wybiera rada powiatu w głosowaniu tajnym. Wybór następuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady.

Rada powiatu wybiera zarząd w liczbie od 3 do 5 osób, w tym starostę i wicestarostę, w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy.

Skład nowej Rady Powiatu Mieleckiego:

KW Prawo i Sprawiedliwość:

- Zbigniew Tymuła
- Kacper Głaz
- Zdzisław Lasota
- Maria Orłowska
- Marek Kamiński
- Stanisław Kagan
- Michał Duszkiewicz
- Waldemar Barnaś
- Maria Należna
- Krzysztof Olszewski
- Antoni Skawiński
- Edmund Duszkiewicz

KWW Razem dla Powiatu Mieleckiego:

- Marek Paprocki
- Maciej Jemioło
- Andrzej Chrabąszcz
- Stanisław Lonczak
- Józef Smaczny
- Bogusław Peret
- Kazimierz Gacek
- Stefan Rysak
- Adam Jastrząb

KW Nasz Mielec:

- Grzegorz Tychanowicz
- Andrzej Bryła
- Jacek Tejchma
- Zbigniew Działowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE