Reklama

Zawirowania w mieleckiej kardiologi? Jest oświadczenie Kliniki Serca

Opublikowano:
Autor:

Zawirowania w mieleckiej kardiologi? Jest oświadczenie Kliniki Serca - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca - Centrum Kardiologii Inwazyjnej funkcjonuje w Mielcu już od kilkunastu lat w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego. Podczas ostatniej sesji rady powiatu pojawiły się jednak wątpliwości co do przyszłości tak potrzebnej pacjentom placówki. Radny Kacper Głaz informował m.in o zawirowaniach personalnych i planowanych odejściach specjalistów. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca wydały oświadczenie, w którym rozwiewają te niedopowiedzenia.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca umożliwiają dostęp do nowoczesnych usług medycznych, przyczyniając się do poprawy skuteczności terapii schorzeń kardiologicznych. Zabiegi ratujące ludzkie życie są wykonywane w klinice przez całą dobę (dyżury 24-godzinne). W Klinice wykonuje się zabiegi planowe oparte na jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy wszystkich naczyń. W ramach oddziału realizowany jest program leczenia świeżego zawału i niestabilnej choroby wieńcowej. 

Radni powiatowi na ostatniej sesji dużo czasu poświęcili sprawie dalszego funkcjonowania Kliniki. Przyznawali, że nie wyobrażają sobie, że podobna instytucja mogłaby nie istnieć w Mielcu i pomagać pacjentom z całego powiatu.

Zarządu American Heart of Poland S.A odniósł się w przesłanym nam oświadczeniu do rzekomych zawirowań na oddziale oraz przyszłości Kliniki.

Fragmenty Oświadczenia


Nieprzerwanie od 2006 roku ratujemy również zdrowie i życie mieszkańców Mielca oraz okolicznych powiatów.

Pacjenci naszego ośrodka mogą liczyć na wsparcie doświadczonych specjalistów w zakresie leczenia zawału, niestabilnej choroby wieńcowej, zaburzeń rytmu czy niewydolności serca. PAKS prowadzi również poradnię kardiologiczną, w której można odbyć konsultację z lekarzem specjalistą, wykonać szereg zabiegów diagnostycznych oraz kontynuować leczenie po pobycie w szpitalu.

W wyniku licznych starań, w 2021 roku Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca otrzymały również kontrakt na świadczenie kompleksowej opieki nad pacjentem po zawale serca (KOS-zawał).  Dzięki realizacji tego programu pacjenci po przebytym zawale serca objęci są bezpłatną, roczną, stałą opieką lekarzy specjalistów, a sam program znacząco wpływa na zmniejszenie ryzyka powikłań tej groźnej dla życia choroby.


Podkreślenia wymaga fakt, że przez cały okres pandemii zachowaliśmy ciągłość udzielania świadczeń, wykonując planowe zabiegi z zakresu hemodynamiki, wszczepiania rozruszników i kardiowerterów oraz ablacji zaburzeń rytmu.

Dodatkowo przekazaliśmy Szpitalowi Powiatowemu im. Edmunda Biernackiego analizator testów na SARS-CoV-2, aby ułatwić placówce funkcjonowanie w dobie walki z pandemią, przyspieszyć diagnostykę i umożliwić chorym łatwiejszy dostęp do leczenia szpitalnego.

Pragniemy stanowczo oświadczyć, że naszym nadrzędnym celem jest świadczenie wysokiej jakości usług z zakresu kardiologii, przy zachowaniu najwyższych standardów zawodowych oraz etycznych. Pomimo faktu, że PAKS jest placówką niepubliczną, dużą wagę przykładamy do tego, aby chorzy mieli dostęp do usług udzielanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego finansowanego przez Narodowy Funduszu Zdrowia, czego najlepszym przykładem są m.in. nasze starania o wdrożenie programu KOS-zawał – darmowa roczna opieka w poradni i rehabilitacja dla pacjentów po zawale serca .


Nie ma również w naszej placówce miejsca dla osób, które przedkładają swój prywatny interes nad dobro pacjenta. Fundamentem naszej działalności jest ciągły rozwój, który ma służyć niesieniu pomocy chorym na miarę najnowszych osiągnięć naukowych i światowych standardów w zakresie medycyny sercowo-naczyniowej, co z powodzeniem od lat udaje nam się osiągać. 

Lekarze, którzy odeszli z ośrodka samowolnie, wskazali powód, iż darmowe dla pacjentów leczenie w programie KOS-zawał stanowi konflikt z ich prywatnym interesem, gdzie sami leczą pacjentów z oddziału kardiologii w ramach odpłatnych wizyt. Jako partner publicznego systemu opieki zdrowotnej, nie możemy pozwolić na taki proceder.


Standardy naszej pracy oraz polityka funkcjonowania oddziału jest znana zarówno Dyrekcji Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, jak również włodarzom powiatu mieleckiego. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć i na co dzień dostajemy mnóstwo słów uznania ze strony chorych. Działamy według najwyższych standardów i nie zamierzamy tego stanu rzeczy zmieniać, a rozumiejąc potrzeby mieszkańców powiatu mieleckiego chcemy naszą misję kontynuować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy