reklama
reklama

Zaskakujące wyniki badań wody z mieleckich kranów od naszej czytelniczki. Mamy się czego bać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Zaskakujące wyniki badań wody z mieleckich kranów od naszej czytelniczki. Mamy się czego bać? - Zdjęcie główne

Czytelniczka naszego portalu podzieliła się zaskakującymi wynikami badań mieleckiej wody, zestawiając ją z woda uzdrowiskową. | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPani Katarzyna podzieliła się wynikami badań testu elektrolizy mieleckiej wody. Nasza czytelniczka zestawiła ze sobą wodę z kranu z wodą uzdrowiskową z Muszyny. Wyniki okazały się być zaskakujące.
reklama

Znaczenie kolorów podczas elektrolizy:

  • Żółty -  rozpuszczony kwas, fluorek i inne organiczne zanieczyszczenia
  • Zielony - arsen, rtęć, ołów, miedź, sód
  • Niebieski - bakterie, wirusy, czynniki rakotwórcze, chemiczne nawozy, pestycydy
  • Czerwony - żelazo, rdza, bakterie
  • Biały - ołów, cynk, rtęć, inne zanieczyszczenia nieorganiczne
  • Czarny - metale ciężkie

Fot. Czytelniczka

Pani Katarzyna podzieliła się z nami wynikami testu elektrolizy mieleckiej wody oraz wody uzdrowiskowej. W szklance po lewej stronie widzimy kranową wodę, natomiast po prawej zaobserwować możemy wodę z Muszyny.

reklama

Myślę, że warto byłoby podzielić się takimi informacjami publicznie, stąd też moja wiadomość - napisała do nas Pani Katarzyna.

Czym jest elektroliza?

Elektroliza jest procesem, w którym struktura substancji ulega zmianie pod wpływem przyłożonego napięcia elektrycznego. W kontekście uzdatniania wody, to zjawisko jest stosowane do identyfikacji substancji rozpuszczonych w wodzie. Za pomocą elektrolizera można stwierdzić, czy w wodzie znajdują się pierwiastki przewodzące prąd, co oznacza, że są one zdolne do jonizacji, czyli rozpadu na jony.

reklama

W uproszczeniu elektroliza może służyć do wykrywania zanieczyszczeń w wodzie. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie pierwiastki obecne w wodzie są szkodliwe dla organizmów żywych; niektóre są nawet niezbędne. W związku z tym elektroliza wody z kranu nie jest miarodajnym wskaźnikiem jej czystości chemicznej. Elektroliza jedynie wskazuje na obecność substancji, które nie są naturalną częścią czystej wody.

Za podzielenie się wynikami badań dziękujemy serdecznie naszej czytelniczce, Pani Katarzynie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama