Reklama

Zarównie i Zachwiejów w budowie

Opublikowano:
Autor:

Zarównie i Zachwiejów w budowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ekipy budowlane rozpoczęły prace w dwóch miejscowościach. Chodzi o budowę chodnika w miejscowości Zarównie, a także budowę przejścia dla pieszych w Zachwiejowie.

W Zarówniu budowa chodnika rozpoczęła się na odcinku drogi powiatowej relacji Padew Narodowa – Babule, na wysokości budynku byłej szkoły podstawowej. Inwestycja poprawi komunikację pieszą pomiędzy kościołem, cmentarzem parafialnym, lokalną biblioteką a budynkiem socjalnym.

Inwestycję prowadzi Powiatowy Zarząd Dróg. To kolejna budowa chodnika realizowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Mielcu. Wstępny koszt tej inwestycji to około 250 tys. Złotych. Gmina Padew Narodowa przekaże 118 tys. złotych, a starosta mielecki około 136 tys. Złotych. Prace przy budowie chodnika w Zarówniu zakończą się w grudniu. Władze gminy zaplanowały także budowę przejścia dla pieszych na wysokości kościoła parafialnego w Zachwiejowie. Prace prawdopodobnie ruszą w ciągu najbliższego tygodnia, o ile pogoda na to pozwoli. Przejście dla pieszych zostanie zrealizowane z budżetu gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE