Reklama

Zarażamy się głównie w domu. Potwierdzają to badania

Opublikowano:
Autor:

Zarażamy się głównie w domu. Potwierdzają to badania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z najnowszych badań niemieckiego, znanego Instytutu Roberta Kocha wynika, że najwięcej osób zaraża się koronawirusem w swoim najbliższym otoczeniu. We własnym domu i w domach opieki społecznej.

Badania na ten temat eksperci Instytytu Roberta Kocha przeprowadzili na próbie obejmującej ponad 55 tys. osób zarażonych koronawirusem w Niemczech.  Była to stosunkowo duża grupa, bo stanowiąca 27 proc. wszystkich przypadków.

Jak pokazały te badania  Niemcy najczęściej zarażają się koronawirusem we własnych czterech ścianach od innych członków rodziny i w domach opieki. W przypadku infekcji w domu, osoba zarażona przekazuje koronawirusa średnio 3,2 innym osobom. W domach starców i domach opieki ta średnia jest znacznie wyższa i wynosi prawie 19 osób, co wynika z faktu życia wielu osób na niewielkiej przestrzeni.

Jak wynikało dalej z tych badań bardzo rzadko  dochodziło do zarażeń podczas wydarzeń, które odbywały się na świeżym powietrzu jak np. pikniki. Tak samo bezpieczne są restauracje, hotele i biura, w których do zarażeń dochodziło tylko incydentalnie.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE