Reklama

Zamykane przejścia kolejowe w Chorzelowie, Maliniu czy Tuszowie. Mieszkańcy narzekają, a PKP tłumaczy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: SzB

Zamykane przejścia kolejowe w Chorzelowie, Maliniu czy Tuszowie. Mieszkańcy narzekają, a PKP tłumaczy - Zdjęcie główne

Przejazd kolejowy w Chorzelowie k. kościoła. | foto SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa remont linii kolejowej od Mielca do Padwi Naordowej. Prace trwają praktycznie na każdym odcinku tej trasy. Wiąże się to z ograniczeniami przejazdów przez przejścia kolejowe. Trudności mają mieszkańcy Chorzelowia, Malinia, czy Tuszowa Narodowego. Problemem jest to, że zdaniem mieszkańców PKP nie jasno komunikuje kiedy i jakie przejście będzie zamknięte. Niektóre przejścia pomimo deklaracji nadal są zamknięte co utrudnia komunikację. PKP prosi o cierpliwość.

Do redakcji zgłosili się mieszkańcy Chorzelowa, którzy nażekają na utrudniony dostęp do swoich domów. Chodzi np o zamykany przejazd kolejowy "Chorzelów-Szkotnia" w stronę lotniska. Harmonogram prac zmienia się i ciągle nie wiadomo kiedy dane przejście będzie dostępne. Podobna sytuacja ma się w kolejnych miejscowościach: Maliniu, Jaślanach czy Tuszowie Narodowym.

- Przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych wymaga zmian w organizacji ruchu drogowego. Zmiany i funkcjonowanie komunikacji w trakcie prac są zgodne z przyjętą tymczasową organizacją ruchu, zatwierdzoną przez zarządcę drogi. Harmonogram zamknięć poszczególnych przejazdów kolejowo – drogowych jest ściśle związany z postępem robót na torach i wynikającym z tego reżimem technologicznym pracy maszyn - komentuje Dorota Szalacha z PKP PLK

Dobra informacja szykuje się w Chorzelowie.

- Na skrzyżowaniu linii kolejowej z drogą w Tuszowie Narodowym, ze względu na duży zakres prac, wyłączenie przejazdu z ruchu zaplanowano do listopada br.. Dla zminimalizowania uciążliwości dla mieszkańców,  jeszcze w bieżącym tygodniu udostępnione do użytkowania zostaną dwa przejazdy w Maliniu i w Chorzelowie ( koło kościoła). Ruch prowadzony będzie po tymczasowej jezdni. Podobnie będzie na innym przejeździe w Maliniu na drodze gminnej, który zostanie otwarty z końcem bieżącego miesiąca - informuje Dorota Szalacha z PKP PLK.

- Ponadto, w dniach 29.09 – 24.10.22 r., na dwóch przejazdach w miejscowości Chorzelów (tj. główny przy stacji) oraz w Maliniu Małym, wykonywana będzie docelowa nawierzchnia jezdni. W tym czasie wymagane jest wyłączenie skrzyżowań z ruchu. Przebudowa przejazdów i ich udostępnianie przed wykonaniem docelowej nawierzchni drogowej wiąże się z konicznością ponownych ich wyłączeń z ruchu na kilka godzin - infomuje.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy