Reklama

Zamiast tradycyjnego balu - duża akcja charytatywna!

Opublikowano: 14 stycznia 2021 10:31
Autor: SzB

Akcję ogłosił Marszałek Władysław Ortyl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Już po raz piąty mieszkańcy Podkarpacia mogą wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Jej celem jest zebranie 100 000 zł na remont i doposażenie dwóch pracowni USG w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie. O tym, w jaki sposób można udzielić wsparcia chorym dzieciom, można było usłyszeć na konferencji prasowej, która miała miejsce w urzędzie marszałkowskim.

 

Dotychczas akcja była powiązana z balem charytatywnym organizowanym przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w ramach Ogólnopolskiego Forum Samorządów, którego organizatorem był Samorząd Województwa Podkarpackiego. W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, Podkarpacki Samorządowy Bal Charytatywny został odwołany, jednak zbiórka pieniędzy trwa.

Chcemy, żeby ten szlachetny cel, którym było zbieranie środków dla chorych dzieci został utrzymany. Myślę, że Podkarpackie dzieciom – Zostań naszym bohaterem! jako hasło naszej akcji, wpisuje się w całość naszych działań. Ale nawet ta akcja musi podlegać ograniczeniom i regułom, które musimy dziś stosować, dlatego odbędzie się wirtualnie. Mamy dziś zebrane wszystkie elementy, które mogą służyć aukcji internetowej i pozwolić na zbieranie oraz licytowanie przedmiotów, uruchomiliśmy też wszystkie systemy przelewów internetowych. Kierujemy się w tym momencie do ludzi dobrej woli, do instytucji, które mogą tę akcję wesprzeć oraz do tych, którzy jeszcze mogą przekazać rzeczy mogące wziąć udział w tej licytacji – mówił marszałek, który jednocześnie przywołał efekty ubiegłorocznej aukcji: Ubiegłoroczna aukcja charytatywna zakończyła się bardzo dobrym wynikiem. 360 tys. złotych trafiło do szpitala nr 2, dzięki czemu został zakupiony nowoczesny aparat ultrasonograficzny dedykowany tylko i wyłącznie dzieciom. Tę pracownię w dalszym ciągu musimy rozwijać i to jest przedmiotem naszej troski na ten rok – dodał Władysław Ortyl.

Pieniądze można przekazywać poprzez stronę internetową podkarpackiedzieciom.pl korzystając ze specjalnego formularza, który obsługuje bezpieczny, ogólnopolski operator -Przelewy24.pl, a także wykonując tradycyjny przelew bankowy lub pocztowy (dane do przelewu są dostępne na stronie).

Justyna Witkoś, koordynator rzeszowskiego oddziału Fundacji Iskierka mówiła, na co zostaną przekazane zebrane środki:

Celem, jaki postawiliśmy sobie w tym roku jest zebranie kwoty 100 tys. złotych na remont i doposażenie kolejnych pracowni USG, z których korzystają podopieczni z naszej fundacji, ale też dzieci z całego regionu. Wesprzeć aukcję można na kilka sposobów, między innymi odbędzie się licytacja na antenie Radia Rzeszów, dodatkowo pozostałe rzeczy będą licytowane w serwisie Allegro Charytatywni. Zachęcam do tego, aby zaglądać na stronę podkarpackiedzieciom.pl, gdzie można wpłacać pieniądze i przekazywać darowizny. Zachęcam również wszystkie firmy i instytucje do kontaktu i włączenia się w ten internetowy sposób pomocy – powiedziała Justyna Witkoś.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.