Reklama

Zależy Ci na czystym powietrzu w Mielcu? Zgłoś swoje uwagi!

Opublikowano:
Autor:

Zależy Ci na czystym powietrzu w Mielcu? Zgłoś swoje uwagi! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce Sejmik Województwa Podkarpackiego podejmie uchwałę w sprawie programu ochrony powietrza dla strefy podkarpackiej, w tym również dla Mielca. Dlatego nasz urząd miasta zaprasza mieszkańców, społeczników, organizacje pozarządowe do zapoznania się z jego treścią oraz wniesienie uwag.

Program ochrony powietrza jest dokumentem, który wskazuje istotne powody (źródła) wystąpienia przekroczeń norm jakości powietrza w odniesieniu do ww. zanieczyszczeń w strefie podkarpackiej oraz określa skuteczne i możliwe do zrealizowania działania, których wdrożenie spowoduje poprawę jakości powietrza i dotrzymanie norm określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu. 

Opracowany przez zarząd województwa projekt uchwały w sprawie programu ochrony powietrza powinien określać działania naprawcze, tak aby okresy, w których nie są dotrzymane poziomy dopuszczalne lub docelowe były jak najkrótsze.

Program ochrony powietrza dla strefy podkarpackiej, obejmie także Mielec, a jego zapisy naprawcze, nie pozostaną bez wpływu na nas wszystkich.

Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców, społeczników, organizacje pozarządowe do zapoznania się z jego treścią oraz wniesienie uwag. (Formularz zgłaszania uwag znajduje się na stronie UM w Mielcu >>KLIKNIJ TUTAJ <<

Na ewentualne uwagi i wnioski Urząd Miejski w Mielcu oczekiwać będzie do 24 lipca 2020 r., które po zebraniu zostanie przedłożone Zarządowi Województwa Podkarpackiego w wydanej opinii do projektu tego Programu.

Uwagi można składać pisemnie na poniższym formularzu lub w dowolnej pisemnej formie i dostarczyć na adres [email protected] (skan), przesłać pocztą lub dostarczyć do tut. Urzędu.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można kontaktować się pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego, telefonicznie: 17 787 4232, 17 787 4211 lub mailowo: [email protected]
 


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE