Reklama

Zakup skokochronu ratowniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Mielcu

Opublikowano: 12 stycznia 2021 20:47
Autor: K. Radoń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Mielcu w nowy skokochron zdecydowanie zwiększy możliwości skutecznego udzielania pomocy mieszkańcom. Głównym czynnikiem stanowi tutaj znaczne skrócenie czasu dojazdu do zdarzenia, gdzie użycie skokochronu jest niezbędne. W wielu sytuacjach użycie skokochronu udowodniło jego przydatność.

Koszt zakupu nowego skokochronu wyniósł 35 600,00 zł. Realizację przedsięwzięcia dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN, w  kwocie 15 000,00 zł. oraz wsparcia finansowego na podstawie umowy z Fundacją Agencji Rozwoju Przemysłu w kwocie 5000 zł., a także dzięki przychylności  Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która wsparła zakup kwotą 15 600,00 zł.

Biorąc pod uwagę ilość budynków mieszkalnych na terenie miasta Mielca, jak również fakt, że część z tych obiektów stanowią budynki wysokie zakupu skokochronu ma istotny wpływ na skuteczność podejmowanych działań ratowniczych, a pośrednio również na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

W świetle przedstawionych okoliczności, jak również pozostając w przekonaniu, że zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jest cechą pierwszorzędną dla zadań realizowanych przez KP PSP w Mielcu kierownictwo komendy wyraża wielką wdzięczność i słowa uznania dla instytucji oraz posła Fryderyka Kapinosa, którego pomoc także przyczyniła się do realizacji tego przedsięwzięcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.