Reklama

Zakończył się remont "Szkoły pod zegarem"

Opublikowano:
Autor:

Zakończył się remont "Szkoły pod zegarem" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiegł końca drugi etap termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Kościuszki w Mielcu.

Jest to jeden z bardziej wiekowych budynków w naszym mieście. Do tej pory funkcjonował bez własnej kotłowni, a ciepło do jego ogrzewania dostarczano z pobliskiego gmachu I Liceum Ogólnokształcącego mieszczącego się przy ulicy Jędrusiów. Pod żadnym względem nie było to dobre rozwiązanie i dlatego aby znacząco zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć efektywność jej wykorzystania, budynek SP 2 poddano kompleksowej termomodernizacji. Nowatorski projekt zrealizowano w dwóch etapach.

W pierwszym etapie inwestycji, który kosztował 750 tys.650 zł w pomieszczeniu dawnej sali lekcyjnej powstała kotłownia wyposażona w kocioł gazowy i dwie pompy ciepła woda-powietrze. Gruntownemu remontowi poddano także instalację wentylacyjną, gazową i centralnego ogrzewania.

Drugi etap prac polegał na kompleksowym dociepleniu ścian budynku i wykonaniu nowej elewacji.  Wymieniono także okna, drzwi i podłogi. Remontowi poddano m.in. ściany klas i korytarzy oraz oświetlenie.

Całkowita wartość wykonanych robót w I i II etapie, to kwota ponad 2 milionów złotych, a uzyskane dofinansowanie wyniesie 1 mln 642 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE