Reklama

Zakażenia w kolejnych szpitalach: w Rzeszowie i Rudnej Małej

Opublikowano:
Autor:

Zakażenia w kolejnych szpitalach: w Rzeszowie i Rudnej Małej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po tym jak potwierdzono koronawirusa u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie oraz 3 pacjentek z tego szpitala, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie uzyskał informacje o kolejnych przypadkach zakażeń w innych placówkach medycznych: MSWiA w Rzeszowie oraz Świętej Rodziny w Rudnej Małej.

- 30 lipca uzyskano wynik pozytywny u pielęgniarki pracującej w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej. Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne w wyniku którego ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu 13 osób (personel, pacjenci i środowisko domowe). Do innych PSSE przekazano  informację o 5 osobach, które należy objąć kwarantanną - poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie.

W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu na 2 sierpnia potwierdzono 27 wyników dodatnich w tym u 10 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 4 osób z kontaktu.
Oddział wewnętrzny został zamknięty, wstrzymany jest „ruch pacjentów„ na oddziale (wypisy i przyjęcia). Pacjenci chorzy zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych na Podkarpaciu jest 109 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1 394 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 808 osób wyzdrowiało. Odnotowano 62 zgony.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE