Reklama

Zakaz palenia e-papierosów od 8 września

Opublikowano:
Autor:

Zakaz palenia e-papierosów od 8 września - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości E-papierosy od 8 września znikną z aukcji internetowych, platform zakupowych i automatów - informuje money.pl. E-palenie zabronione będzie również w miejscach publicznych, a ich sprzedaż dostępna jedynie osobom pełnoletnim.

- To pokłosie zaostrzonej ustawy antynikotynowej i unijnej dyrektywy tytoniowej - czytamy na money.pl

Zgodnie z nowymi przepisami już 8 września z sieci znikną e-papierosy. Z Allegro już 7 września o północy zostanie usunięta kategoria produktów e-tytoniowych – o czym serwis informował pod koniec sierpnia. Jak podaje eSmoking Association, w serwisie Allegro aktywnych jest ponad 20 tys. aukcji w kategorii "e-papierosy i akcesoria" i wszystkie muszą zostać zakończone i usunięte. Podobne zmiany w regulaminie i serwisie dokonuje OLX.

W efekcie kupno e-papierosów czy nawet wkładów do nich nie będzie możliwe za pomocą internetu, a jedynie w specjalnie przeznaczonych do tego sklepach fizycznych. Co ciekawsze, zakaz dotyczy tylko Polski. Ale jeśli ktoś liczy na zakupy na e-bay, może się rozczarować, gdyż sprzedaż osobie na terenie Polski będzie traktowana jako przestępstwo.

Warto dodać, że od jutra palenie elektronicznego papierosa w miejscach publicznych, a więc na przystankach autobusowych, w komunikacji miejskiej, szpitalach, szkołach czy obiektach sportowo-rekreacyjnych, będzie surowo wzbronione. Właściciele lokali albo zarządzający nimi będą mogli wyznaczać specjalne pomieszczenia wentylowane i odseparowane od publicznych na palarnię. W praktyce oznaczać to będzie wspólną palarnię dla e-palaczy i miłośników tradycyjnego dymka.

Ponadto e-papierosy, podobnie jak te tradycyjne, będą musiały zmienić opakowania zarówno te jednostkowe, jak i zbiorcze. Nowe przepisy obejmą zarówno same urządzenie inhalacyjne, jak i pojemniki zapasowych płynów z nikotyną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE