Reklama

Zacięte zawody strażackie w mieleckiej ZSB [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe – w tych konkurencjach rywalizowały wszystkie klasy technikum budowlanego o innowacji pedagogicznej ochrona przeciwpożarowa w zawodach strażackich o Puchar Dyrektora Szkoły. Zobacz zdjęcia.

6 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych upłynął pod znakiem strażackich zawodów. Rywalizacja jak zwykle była zacięta. 

Każda klasa wyznaczyła grupę dziewięciu zawodników, z których wyłoniła dowódcę drużyny. Grupy uczniowskie zaczęły rywalizację przy dopingu swoich kolegów i koleżanek. Każdy z członków drużyny starał się jak najszybciej i bez popełniania błędów pokonać sztafetę z przeszkodami. 

Ćwiczenia bojowe obejmowały: dobiegnięcie do miejsca ułożenia sprzętu, zbudowanie linii ssawnej, zbudowanie linii głównej z 2 odcinków, zbudowanie 2 linii gaśniczych, uruchomienie motopompy i zassanie wody, gaszenie ze stanowisk gaśniczych i wycelowanie wodą w tarczę. Po zaciętym boju, zwyciężyła klasa II TA.

Zawody zostały rozegrane przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Maliniu

Dyrektor ZSB Stanisław Starzyk wręczył zasłużony puchar zwycięskiej drużynie i przyznał tytuł Mistrzowskiej Klasy Strażackiej.  Zawody zostały rozegrane przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Maliniu. Głównym sędzią  był prezes OSP Robert Ulrych. Opiekę  nad uczniami sprawowali nauczyciele: Renata Ogórek, Jadwiga Stala – Dudek, Iwona Kopera, Krzysztof Łapa, Jakub Kula i Konrad Małecki. Jak co roku o catering zadbał Tomasz Tułacz.

- Mamy nadzieję, że młodsi koledzy i koleżanki strażacy w kolejnych zawodach wezmą przykład ze starszych kolegów – przekazują organizatorzy. Elżbieta Światowiec,  wychowawczyni zwycięskiej drużyny była niezwykle dumna ze swoich podopiecznych. Na zakończenie zawodów wszyscy integrowali się przy grillu. Bo tak naprawdę chodziło o super zabawę.

Sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe – w tych konkurencjach rywalizowały wszystkie klasy technikum budowlanego o innowacji pedagogicznej ochrona przeciwpożarowa w zawodach strażackich o Puchar Dyrektora Szkoły.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy