Reklama

Za nami Noc Muzeów - 2019. Wystawy, koncerty i nocne zwiedzanie kościoła [FOTO]

Opublikowano: ndz, 19 maj 2019 18:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tradycyjnie w ramach europejskiej nocy muzeów - mieleckie instytucje muzealne przygotowały wiele atrakcji. Muzeum "Jadernówka" zorganizowało wiele artrakcjii z dziedziny fotografii. Pałac Oborskich - to ciekawa wystawa na temat mieleckich świątyń.

W Muzeum Historii Fotografii "Jadernówka" były pokazy wykonywania fotografii metodą mokrego kolodonu, czyli techniki z XIX wieku. Pokazy przygotował Jakub kraska, artysta fotografik, który zajmuje się odtwarzaniem i prezentowaniem dawnych technik fotograficznych.

Jednym z głównych wydarzeń "Jadernówki" - było otwarcie wystawy fotografii Wojciecha Plewińskiego, wybitnego fotografika, który urodził się w 1928 roku w Warszawie. Fotografuje od 1953 roku. Współpracował z wieloma wydawnictwami: "Przekrojem", "Tygodnikiem Powszechnym". Plewiński jest także autorem zdjęć dokumentujących ponad 800 spektakli teatralnych. Zdjęcia Plewińskiego prezentowane były na wystawach w całym świecie. W Mielcu można zobaczyć zdjęcia z fotoreportażu, który powstał we Włoszech w 1957 roku. 

Na podwórzu "Jadernówki" zagrał zespół Moribunda" a późnym wieczorem o 22 odbyła się projekcja filmu "Sól Ziemi" o fotografie Sebastiao Salgado.

Muzeum Historii Regionalnej w Pałacu Oborskich zorganizowało szereg wydarzeń pod wspólną nazwą "Odkrywamy tajemnice sacrum". Co godzinę przewodnicy muzealni oprowadzali po wystawie opowiadającej o skarbach mieleckich świątyń. Można było także uczestniczyć w specjalnych wykładach. Wieczorem o 22 pracownicy muzeum zorganizowali specjalne oprowadzenie po Bazylice Świętego Mateusza. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE