Reklama

Reklama

Za dobry pomysł są pieniądze. Sprawdź, w co warto się zaangażować

Opublikowano: sob, 17 lip 2021 16:38
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Za dobry pomysł są pieniądze. Sprawdź, w co warto się zaangażować - Zdjęcie główne

Sprawdź jak można pozyskać pieniądze. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 lipca ruszył nabór wniosków w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023”. W puli jest ponad 600 tys. złotych wsparcia, jakie otrzymać mogą m.in. organizacje pozarządowe. W programie mogą wziąć udział także grupy nieformalne oraz samopomocowe z terenu województwa podkarpackiego, które przedstawią najlepszy pomysł. Organizatorzy do wzięcia udziału zachęcają m.in. młodzież.

Reklama

Głównymi celami tego ogólnopolskiego programu są: zwiększenie ilości inicjatyw oddolnych, wzrost liczby obywateli angażujących się w działania organizacji pozarządowych i inicjatywy lokalne, wzrost partycypacji obywateli w sprawach publicznych, wzmocnienie potencjału trzeciego sektora.

CZYTAJ TAKŻE: Trzy dni w chłodni z arbuzami. Młodzi Afgańczycy zatrzymani w podmieleckiej gminie

W ramach projektu, już w 2021 r. zaplanowano przyznanie 610.800,00 złotych na działania w formie dotacji dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz samopomocowych z terenu województwa podkarpackiego, które przedstawią najlepszą ofertę w wybranej przez siebie ścieżce dotacyjnej:

  •  „Oddolne inicjatywy mieszkańców” (Ścieżka I),
  •  „Rozwój młodej organizacji” (Ścieżka II),
  •  „Wygraj w tysiąca czyli młodzież w działaniu” (Ścieżka III),
  •  „Mikrodotacje branżowe” (Ścieżka IV).

Szczegółowe informacje zawiera Regulamin Konkursu zamieszczony na portalu: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl/.

Dodatkowo, w ramach projektu realizatorzy inicjatyw zostaną objęci wsparciem informacyjnym, szkoleniowym, doradczym oraz szkoleniami specjalistycznymi.

CZYTAJ TAKŻE: Urwanie chmury nad Mielcem. Mnóstwo interwencji strażaków

Nabór do Konkursu w roku 2021 rozpoczął się z dniem 14 lipca i trwać będzie w następujących terminach:

• ścieżki „Oddolne inicjatywy mieszkańców”, Rozwój młodej organizacji” i „Mikrodotacje branżowe” – od 14 lipca 2021 r. do 4 sierpnia 2021 r. roku, godz. 16:00

• ścieżka „Wygraj w Tysiąca – młodzież w działaniu” – w trybie ciągłym od 14 lipca 2021 r. do 15 października 2021 r., przy czym rozstrzygnięcia złożonych w danym okresie wniosków będą dokonywane raz w miesiącu.

 

Realizacja nagrodzonych inicjatyw odbywać się będzie w terminie 1 września do 30 listopada.

Ze strony Fundacji Fundusz Lokalny SMK osobą do kontaktu jest Sebastian Nabrzeski – koordynator lokalny Projektu (tel. 663-122-098, e-mail: [email protected]).

Sprawdź szczegóły na plakacie:

plakat projektu

Projekt wdrażany jest przez Fundację Fundusz Lokalny SMK, Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” oraz Fundację Przestrzeń Lokalną. Projekt uzyskał dotację w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2023, nadzorowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (tj. NIW- CRSO). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.