Reklama

Z Podkarpacia. Sprzedawała nielegalnie papierosy produkcji swojej matki

Opublikowano:
Autor:

Z Podkarpacia. Sprzedawała nielegalnie papierosy produkcji swojej matki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niżańscy policjanci, wspólnie z przedstawicielami podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, przeszukali pomieszczenia jednej z pizzerii na terenie powiatu, gdzie były rozprowadzane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Właścicielka lokalu sprzedawała klientom papierosy produkowane przez swoją matkę. Policjanci zabezpieczyli 128 kg suszu tytoniowego i 10 kg krajanki.

Wczoraj po południu niżańscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej i przeszkolonym psem, weszli do pizzerii w jednej z miejscowości na terenie powiatu. Sprzedawane w niej wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy, a ich niska cena przyciągała okolicznych klientów. Funkcjonariusze najpierw przeszukali pizzerię. Właścicielka dobrowolnie oddała 280 sztuk posiadanych w lokalu papierosów, schowanych pod ladą baru.

Kolejnym miejscem przeszukanym przez policjantów i celników, był dom właścicielki lokalu. W budynkach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli 128 kg suszu tytoniowego, 10 kg krajanki oraz sprzęt służący do produkcji papierosów.

Policjanci ustalili, że produkcją nielegalnych papierosów zajmowała się matka właścicielki pizzerii. Skarb Państwa straciłby blisko 67 tys. zł, gdyby zabezpieczony susz i krajanka trafiły do obrotu.

Właścicielka lokalu będzie odpowiadać za wykroczenie akcyzowe sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych, jej matka za przestępstwo nielegalnego wyrobu papierosów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE