Reklama

Z Podkarpacia. Niebezpieczne zdarzenia z udziałem nastolatków

Opublikowano:
Autor:

Z Podkarpacia. Niebezpieczne zdarzenia z udziałem nastolatków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjaśniane są okoliczności dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło w Majdanie Królewskim. Tam 12-latka jadąca rowerem, nagle zjechała z chodnika wprost pod jadący motocykl. W Wilczej Woli, rannych zostało dwóch chłopców. 16-latek i jego 15-letni kolega,niedopuszczonym do ruchu skuterem, uderzyli w mercedesa. Uczestnicy obu tych zdarzeń trafili do szpitala.

Wczoraj po godz. 19, kolbuszowscy policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na ul. Tarnobrzeskiej (DK-9) w Majdanie Królewskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jadąca rowerem 12-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego, zjechała z chodnika na jezdnię, wprost pod jadący motocykl. Jak ustalili policjanci, dziewczynka chciała prawdopodobnie podjechać do znajomych, którzy znajdowali się na chodniku po drugiej stronie ulicy.

W wyniku zderzenia, 12-latka z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierowca suzuki, 19-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, doznał powierzchownych obrażeń. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Kilka godzin później, funkcjonariusze udali się do Wilczej Woli, przysiółek Spie, gdzie po godz. 22, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem skutera i samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skuterem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z mercedesem. Skuterem podróżowało dwóch chłopców.

Jak ustalili policjanci, żaden z nich nie miał na głowie kasku, a pojazd był nieoświetlony i niedopuszczony do ruchu. W wyniku zderzenia ranni chłopcy zostali przetransportowani do szpitala. 15 i 16 -latek są mieszkańcami gminy Raniżów. Badanie stanu trzeźwości 16-latka wykazało 0,58 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca mercedesa, 23-letni mieszkaniec gminy Raniżów, był trzeźwy. Mężczyzna oraz jadący z nim pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. W sprawie trwają dalsze czynności.      

Policjanci apelują do rodziców o wzmożenie nadzoru nad dziećmi. Okres wakacji to czas wycieczek rowerowych, ale również czas, kiedy młodzi ludzie próbują swoich sił na skuterach i motocyklach. Zadbajmy o to, aby nasze dzieci nie wsiadały na pojazdy, na które nie mają uprawień. Rozmawiajmy z nimi na temat zasad bezpieczeństwa i stosując się do nich dajmy im dobry przykład. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować życie.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE