Reklama

Z PODKARPACIA. CBŚ zlikwidowało trzy agencje towarzyskie w regionie

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. CBŚ zlikwidowało trzy agencje towarzyskie w regionie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z Prokuraturą Krajową z Rzeszowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści majątkowych z nierządu innych osób.

- Podczas likwidacji trzech agencji towarzyskich zatrzymano 13 kobiet, którym już przedstawiono zarzuty. Sprawa ma rozwojowy charakter i śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań poinformowało - CBŚP

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać przez dwa lata we Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku, w Lublinie oraz innych miejscowościach na terenie kraju.

- Wszystko wskazuje na to, że podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą „zatrudniała” kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń „towarzyskich” oddawały od 120 do 250 zł dochodu uzyskiwanego z prostytucji. Niektóre z zatrzymanych kobiet pracowały w tzw. „wyjazdowych agencjach” na terenie kraju, a w szczególności w dużych miastach województwa podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego – wyjaśnia CBSP.

Jak ustalili śledczy z agencji towarzyskich, miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł.

W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie jednej osobie przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Dwunastu podejrzanym przestawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji innych osób.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE