Reklama

Z PODKARPACIA. 17 zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. 17 zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci ostrzegają kierowców przed zagrożeniem ze strony dzikiej zwierzyny leśnej. Apelują, zwłaszcza w okresie jesieni i zimy, aby poruszając się po drogach, prowadzących przez tereny leśne, zachować szczególną ostrożność.

Od początku września tego roku dębicka policja odnotowała 17 zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej. W związku z nasileniem się tego typu zdarzeń, funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność w czasie jazdy po drogach prowadzących przez lasy i pola. Policjanci przypominają o zwracaniu uwagi na znaki drogowe, ostrzegające o zagrożeniach ze strony zwierzyny leśnej. 

  • należy bacznie obserwować pobocza drogi,
  • podróżując drogami leśnymi warto stosować zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza o zmierzchu i świcie, gdy zwierzyna jest najbardziej aktywna,
  • oślepione światłami reflektorów zwierzę nie ucieka, staje w bezruchu, aż do pojawienia się kolejnego bodźca, należy użyć wtedy klaksonu,
  • gdy pojawi się na drodze jedno zwierzę, należy sie spodziewać kolejnych członków stada,
  • prędkość jazdy należy dostosować tak, aby w sytuacji zagrożenia bezpiecznie wyhamować pojazd.     

Podczas zistniałego zdarzenia z udziałem zwierzyny leśnej należy włączyć światła awaryjne, ustawić trójkąt ostrzegawczy i wezwać policję. Pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zwierzęcia. Zranione zwierzę może być agresywne, jak również nie mamy pewności, czy nie jest zarażone wścieklizną. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE