Reklama

Z Podkarpacia. 100 tys. za nielegalny automat

Opublikowano:
Autor:

Z Podkarpacia. 100 tys. za nielegalny automat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czarny rynek automatów do gier wciąż ma się dobrze. Co jakiś czas zamykane są miejsca z nielegalnym sprzętem do hazardu. W minionym tygodniu taki proceder miał miejsce w Ropczycach.

2 lipca br. funkcjonariusze KAS  z rzeszowskiej delegatury  Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili działania kontrolne w jednym z salonów gier na terenie Ropczyc, co do którego zachodziło podejrzenie, że są w nim urządzane nielegalne gry hazardowe.   

Podczas przeszukania lokalu, funkcjonariusze ujawnili automaty i przeprowadzili  eksperymenty gry, potwierdzające hazardowy charakter urządzeń znajdujących się w kontrolowanym lokalu.  Do dalszego postępowania zatrzymano łącznie 10 urządzeń. Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze wykryli także gotówkę w wysokości 9180 zł.
 
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
 
Niezależnie od powyższego, organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – jej wysokość wynosi sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE