Reklama

Z Chodorowskim pod rękę?

Opublikowano:
Autor:

Z Chodorowskim pod rękę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie gasną komentarze w całym mieście w sprawie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Magistrat od kilku miesięcy przygotowuje się do rozbudowy i modernizacji tego obiektu. W sierpniu zgłosił projekt w urzędzie marszałkowskim do tzw. kontraktu terytorialnego kluczowych inwestycji z zakresu kultury. Dotacja na realizację tego przedsięwzięcia będzie pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nabór projektów został przeprowadzony w odpowiedzi na zaproszenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra rozwoju. Każde województwo miało wskazać najistotniejsze przedsięwzięcia z zakresu kultury, ale wyłącznie takie, które spełniają warunki określone w Programie Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 (warunki opisane są w osi priorytetowej VIII „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”). Kryteria te zawarte były w sierpniowym naborze i każda instytucja, składając swój wniosek, powinna zapoznać się z tymi warunkami.

Urzędnicy tłumaczą
W piśmie, które otrzymaliśmy z urzędu marszałkowskiego, wynika wyraźnie, że mielecki projekt nie został zakwalifikowany, bo inwestycje związane z rozwojem czytelnictwa mogły być realizowane tylko w miastach wojewódzkich. - Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych wsparcie w ramach POIiŚ mogą otrzymać projekty dotyczące rozwoju czytelnictwa obejmujące remont, rozbudowę, przebudowę obiektów niezabytkowych, prace budowlane w obiektach zabytkowych oraz wyposażenie obiektów, w których prowadzona jest działalność dotycząca czytelnictwa celem podniesienia standardu funkcjonowania instytucji. Wsparcie z zakresu czytelnictwa w POIiŚ dotyczy jedynie przedsięwzięć realizowanych w granicach administracyjnych miast wojewódzkich. Dlatego projekt dotyczący biblioteki w Mielcu nie został przekazany MKiDN w celu dalszej oceny - informuje Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Z tego, co udało się nam dowiedzieć, wybrane przez urzędników projekty aktualnie są oceniane w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod kątem zgodności z POIiŚ. Projekty wybrane przez ministerstwo kultury zostaną wskazane do wpisania do kontraktu terytorialnego. - Wpisanie do kontraktu nie jest równoznaczne z otrzymaniem dofinansowania.

Więcej w 42 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE