Reklama

Wzrastają opłaty za śmieci w gminie Czermin!

Opublikowano:
Autor:

Wzrastają opłaty za śmieci w gminie Czermin!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogólnopolski trend wzrostu cen za śmieci dotknął także mieszkańców gminy Czermin. Od nowego roku będą płacić dwa razy więcej za odbiór odpadów komunalnych.

Radni gminni o dużym wzroście opłat za wywóz śmieci zdecydowali na grudniowej sesji. Każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej, który złożył deklarację, otrzyma pismo z nowymi kwotami wyliczonymi na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi na cały rok, wraz z terminem płatności.

Zmieniona wysokość opłaty nie powoduje konieczności złożenia nowej deklaracji i obowiązuje do czasu wystąpienia jakiejkolwiek zmiany danych mających wpływ na wysokość opłaty, np. zmiany ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość, zmiany sposobu zbierania odpadów, w terminie do 14 dnia od daty zaistnienia zmiany.

Dlaczego tak drogo?

Przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Czermin wygrało konsorcjum firm reprezentowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.w Mielcu. Kwota, którą gmina musi zapłacić zwycięzcy przetargu, to ponad 915 tysięcy złotych za rok. W porównaniu z poprzednim rokiem nastąpił wzrost o prawie 135 proc. Jak dowiedzieliśmy się w gminie Czermin, tak duży wzrost oferty przetargowej jest podyktowany faktem, że Zakład Zagospodarowania i Składowisko Odpadów w Kozodrzy (gdzie trafiają odpady z gminy Czermin) podniósł cenę za każdą przyjętą tonę odpadów z 220 zł do 405 zł.

Zgodnie z założeniami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, system gospodarki odpadami komunalnymi ma być systemem samofinansującym się. W związku z tym w celu zapewnienia funduszy na jego prawidłowe funkcjonowanie konieczne jest pobieranie takiej opłaty od mieszkańców, aby wystarczała ona na realizację całości zadania, którym została obciążona gmina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE