Reklama

Wystawa fotografi uczniów z Chorzelowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wystawy fotograficznej „Jestem artystą przez cztery pory roku – Moja Mała Ojczyzna” rozpoczęły się w Gminie Mielec tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na blisko 70 fotografiach zobaczyć można patriotyzm uczniów Zespołu Szkół w Chorzelowie.

Wernisaż wystawy odbył się w czwartek, 4 listopada w Galerii chorzelowskiego Ośrodka Kultury.


- Budząc się każdego ranka, każdy z nas się spieszy i poprzez ciągłą rutynę często nie dostrzega otaczającego nas piękna natury. Jest to jeden z głównych powodów powstania wystawy. Nie trudno się domyśleć, że uczniowie Zespołu Szkół w Chorzelowie potrafią dostrzegać to piękno swojej Małej Ojczyzny, uwieczniając ją na fotografiach przez cały rok – powiedziała w trakcie wernisażu Sylwia Kania, pomysłodawczyni wystawy oraz nauczyciel muzyki i plastyki ZS w Chorzelowie.


Fotografie w większości powstały w czasie nauki zdalnej spowodowanej stanem epidemii. Miały one na celu pobudzenie i aktywizacje uczniów oraz zwrócenie ich uwagi na piękno polskiej przyrody w trudnym okresie izolacji.  


- To wspaniałe, że możemy otworzyć wystawę nawiązującą do najważniejszych wydarzeń z kart historii naszego kraju. Niepodległość, wolność i suwerenność, o którą walczyli nasi przodkowe, możemy dziś zobaczyć w kadrach młodego pokolenia. Chciałbym pogratulować wszystkim artystom, których uczucia utrwaliły się w matrycy aparatów fotograficznych. Dziękuję również rodzicom i nauczycielom za udział w tej niezwykłej inicjatywie oraz szerzenie patriotycznych postaw wśród młodego pokolenia – zwrócił się do zebranych Damian Małek, dyrektor SOKiS.

Autorzy prezentowanych na wystawie fotografii: Adrianna Białek, Gabriela Białek, Paulina Białek, Miłosz Bielaska, Gabriela Kania, Piotr Lonczak, Natalia Rado, Karolina Ryniewicz, Katarzyna Ryniewicz, Julia Sidor, Alicja Sikora, Nikola Smykla, Natalia Szumacher.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy