Reklama

Wystartowały niezwykłe matury

Opublikowano: pon, 8 cze 2020 09:31
Autor:

Wystartowały niezwykłe matury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki dla nauczycieli i ławki ustawione w odpowiedniej odległości. W poniedziałek, 8 czerwca od godziny 9.00 rozpoczął się egzamin dojrzałości. Szkoły na matury są przygotowane, ale emocji i obaw nie brakuje.

Ponad 272 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników wyjątkowo w czerwcu, a nie jak zwykle w maju przystąpiło o godzinie 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. W tym roku nie będzie ustnego egzaminu maturalnego.

W powiecie mieleckim maturę pisze 984 uczniów.

Z powodu panującej pandemii koronawirusa wszyscy biorący udział w maturach muszą stosować się do obostrzeń sanitarnych.  

Na egzamin mogą przyjść wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną. Do szkoły należy przyjść w maseczkach. Uczniowie podczas pisania matury nie muszą siedzieć w maseczkach. 

Składy egzaminujące mają być zmniejszone, za to uczniowie zostaną ulokowaniu w większej liczbie sal. Ponadto każdy uczeń może wnieść na salę egzaminacyjną półlitrową butelkę wody mineralnej. Wszystkie rzeczy osobiste (torebki, ubrania, przyniesione z domu kanapki) uczniowie muszą zostawić we wskazanych pomieszczeniach. Do szkoły nie można wnosić i używać telefonów komórkowych, książek czy maskotek. 

11 sierpnia zostaną ogłoszone ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Absolwenci, przystąpią do egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej:
- język polski – na poziomie podstawowym
- matematyka – na poziomie podstawowym
- język obcy nowożytny – na poziomie podstawowym
- język mniejszości narodowej – na poziomie podstawowym (wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej).

Osoby przystępujące do egzaminu w „nowej” formule, zgodnie z zasadami jego przeprowadzania, muszą również obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Każdy absolwent może również przystąpić do egzaminu maturalnego z maksymalnie kolejnych pięciu przedmiotów dodatkowych. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez szkoły wyższe.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Zderzenie na ul. Niepodległości! Droga zablokowana

>>>MIELEC: Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

>>>MIELEC. Betonowe słupy kością niezgody na ul. Brata Alberta

>>>#RadomyślChallange! Strażacy pomagają Wojtusiowi [VIDEO]

>>>Testy dla nauczycieli? Władze Mielca nie widzą takiej konieczności

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.