Reklama

Wyścig kolarski w powiecie mieleckim. Uwaga, niektóre ulice zamknięte [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci informują o utrudnieniach w ruchu, związanych ze startem 4 etapu 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków. W piątek 1 lipca kolarze wystartują sprzed Domu Kultury SCK przy Al. Niepodległości w Mielcu. Tego dnia w godzinach od 9 do 14 zamknięty zostanie odcinek Alei Niepodległości od skrzyżowania z ulicą Biernackiego do skrzyżowania z ulicą Piotra Skargi.

Trasa 4 etapu 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”i Olimpijczyków prowadzi przez centrum miasta oraz teren dwóch gmin powiatu mieleckiego: Mielec i Przecław. Wyścig kolarski prowadzić będzie drogą relacji Mielec – Wola Mielecka - Podleszany – Książnice - Przecław oraz ulicami Mielca: Al. Niepodległości, Al. Kwiatkowskiego, Przemysłowa, Staszica, Al. Św. Jana Pawła II.

Ponad 140 osobowy peleton będzie gościł w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim. Pierwszy etap tegorocznych zmagań liczący 92,5 km wystartował w środę 29 czerwca z Żor do Katowic. Liczący 125,8 km drugi etap, to trasa z Tarnowskich Gór do Sosnowca. 30 czerwca kolarze wyruszą z Jaworzna do Nowego Sącza i będzie to najdłuższy etap wyścigu liczący sobie 207,7 km.

W piątek 1 lipca wystartuje 4 etap wyścigu, a trasa poprzez lotne finisze zlokalizowane w Sędziszowie Małopolskim, Kolbuszowej i Baranowie Sandomierskim poprowadzi do Tarnobrzega (142 km). Ostatni etap rozegrany zostanie na trasie z Kielc do Łodzi (201,8 km).

Tak jak w ostatnich latach start honorowy (godz.13.00), a następnie ostry (13.10) będzie zlokalizowany w Mielcu na Al. Niepodległości przed Domem Kultury SCK.  Tu także odbędzie się impreza towarzysząca wyścigowi – czyli 14. Mini Wyścig "Solidarności”, do którego mogą zgłaszać się najmłodsi pasjonaci dwóch kółek. Zapisy i przyjmowanie zgłoszeń odbędzie się już od godz. 8.45 w namiocie Mini Wyścig Solidarności przy Domu Kultury. Start pierwszej grupy wiekowej zaplanowano na godz. 10.00. Kolejne grupy startują według kolejności kategorii. O 11.30 ma się rozpocząć ceremonia dekoracji. Przed startem ostrym odbędą się prezentacje liderów klasyfikacji górskiej, U 23, punktowej i indywidualnej klasyfikacji generalnej.

W związku z wyścigiem w centrum miasta i na trasie przejazdu w piątek 1 lipca należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Już od godziny 9 do 14 zamknięty zostanie odcinek Alei Niepodległości od skrzyżowania z ulicą Biernackiego do skrzyżowania z ulicą Piotra Skargi.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników będą czuwać policjanci i służby porządkowe. Prosimy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy