Reklama

Wyróżnienia dla najlepszych w gminie Radomyśl Wielki

Opublikowano:
Autor:

Wyróżnienia dla najlepszych w gminie Radomyśl Wielki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze gminy uhonorowały 12 osób medalami za zasługi dla Radomyśla Wielkiego i gminy. Wyróżnionych zostało też 35 mieszkańców za działalność społeczną.

Burmistrz Józef Rybiński i przewodniczący rady miejskiej Jan Miękoś wręczyli medale zasłużonym mieszkańcom podczas samorządowego spotkania opłatkowego, które odbyło się 28 grudnia.

Takie spotkania w gminie mają już dwudziestoletnią tradycję.

- Gdy 20 lat temu razem z księdzem Marianem Marszałkiem wyszliśmy z ideą wspólnych spotkań opłatkowych, nie sądziłem, że przerodzi się to w tak piękną tradycję. Z okazji świąt Bożego Narodzenia spotykamy się w przyjaznej atmosferze, by jeszcze lepiej się zintegrować i by nasza współpraca jeszcze lepiej się układała. Mając dobrą atmosferę, dużo lepiej się pracuje i dużo więcej można zrobić, co w naszej gminie widać. Pragnę podziękować za dobrą współpracę wszystkim samorządowcom i moim pracownikom – powiedział burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński.

Medale za zasługi

Medale za zasługi dla Radomyśla Wielkiego i gminy otrzymali: Kazimierz Czaja, Michał Sypek, Anna Krasoń, Alicja Krużel,  Aleksander Mróz, Marek Wolak, Eugeniusz Ryba, Józef Dubiel, Bogusław Zaskalski.

Pośmiertnie medale rada miejska przyznała również trzem radnym: Edwardowi Rysiowi, Czesławowi Stopie i Tadeuszowi Zbochowi. Medale odebrały żony uhonorowanych.

Zastępca burmistrza Stanisław Lonczak przypomniał, że w ciągu wielu lat wyróżnieni mocno angażowali się w różne przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców gminy.

- W imieniu wszystkich wyróżnionych dziękuję, że zostaliśmy zauważeni. Dziękuję, że nasza praca została doceniona przez kapitułę tego honorowego wyróżnienia, z panem burmistrzem Rybińskim na czele – powiedział Eugeniusz Ryba, prezes gminny OSP, jeden z wyróżnionych medalem za udział w rozwoju jednostek OSP w radomyskiej gminie.

Za pracę społeczną

 Włodarze gminy wyróżnili również 35 mieszkańców, którzy od lat angażują się w życie społeczne wsi.

- Dziękuję wszystkim społecznikom. Bierzecie na siebie przygotowanie wielu imprez i przedsięwzięć w swoich lokalnych społecznościach, a nie jest to łatwa praca. Poświęcacie na to swój czas, a nierzadko i pieniądze. To, co robicie, często bywa niedoceniane. Niemniej mam nadzieję, że ta praca społeczna, którą wykonujecie, przynosi wam wiele satysfakcji – powiedział burmistrz Józef Rybiński.

Wyróżnieni w tej kategorii zostali:

Elżbieta Szeliga, Małgorzata Szęszoł z Dąbia

Stanisław Maj z Dąbrówki Wisłockiej

Wiesław Sito, Zdzisław Frankowicz z Dulczy Małej

Stanisława Cudak, Franciszek Kużdżał, Wiesław Wolak z Dulczy Wielkiej

Julian Cichoń, Bronisław Pulak, Karol Ryba z Janowca

Marek Dubiel, Krzysztof Furgał, Eugeniusz Kilian z Partyni

Wiesława Babiec, Janusz Bierzyński, Roman Sabaj z Pnia

Anna Ćwik, Stanisław Dubiel z Podborza

Krystyna Bajor, Krystyna Idzik, Kazimierz Jarosz, Maria Kośla, Bernadetta Pachoł,        Bogusława Trybulec z Radomyśla Wielkiego

Józefa Dyjak, Krystyna Kapustka, Kazimierz Kilian z Rudy

Andrzej Pachoł, Rafał Ryś ze Zdziarca

Ewa Gałat, Tadeusz Pogoda ze Zgórska

Czesława Cichoń, Wojciech Mrozowski, Barbara Studniarz z Żarówki

Za promocję gminy

Włodarze gminy wręczyli także wyróżnienia siedmiu paniom za promocję gminy w przedsięwzięciu pt. "Kulinarne Wędrówki po Podkarpaciu", którego efektem jest album wydany przez jedną z gazet.

Wyróżnione zostały:

Teresa Halina Jołda (KGW Dąbie),

Barbara Lonczak – Sabaj i Małgorzata Lonczak (KGW Pień)

  Józefa Smagacz, Józefa Finor, Alicja Lipiór, Bernadetta Mróz (Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Lokalnego z Żarówki).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE