Reklama

Wyrok za rasizm w mieleckim sądzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyrok za rasizm w mieleckim sądzie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ogłosił w zeszłym tygodniu na swoim Facebookowym profilu, że Sąd Rejonowy w Mielcu wydał wyrok za rasizm. Chodzi o kobietę, która znieważała osoby narodowości romskiej.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jest polską organizacją pozarządową walczącą z przejawami dyskryminacji z powodu pochodzenia, narodowości, czy orientacji seksualnej.
 
- Podobnych spraw inicjujemy 500 rocznie. Pokazujemy, że nie może być przyzwolenia na prześladowanie kogokolwiek z powodu jego pochodzenia, narodowości, koloru skóry - pisze Ośrodek. - W. pisała m.in. o "ciabaruchach"
Jak przekazał nam Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, Sąd Rejonowy w Mielcu wydał w tej sprawie wyrok w dniu 26 stycznia 2022 roku, który uprawomocnił się dnia 3 lutego 2022 roku.

Sąd uznał kobietę winną zarzucanych jej czynów (znieważenia w internecie grupy ludności o narodowości romskiej) tj. popełnienia przestępstwa z art. 257 kodeksu karnego i wymierzył jej karę 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym.

Dodatkowo zasądzono od oskarżonej świadczenie w kwocie 500 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

 
Art. 257 kodeksu karnego:
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy